© Kuva: Getty Images

Louis van Gaal huhuista: ”En usko seuran neuvottelevan Jose Mourinhon kanssa”

ManU-luotsi Louis van Gaal ei usko mediassa liikkuneita tietoja siitä, että seuran edustajat neuvottelevat parhaillaan Jose Mourinhon kanssa managerin pestistä, joka alkaisi ensi kesänä. Hollantilaisella itsellään on seuran kanssa kolmivuotista sopimustaan jäljellä vielä reilu kausi.

Mourinhon agentin Jorge Mendezin kerrotaan keskustelleen ManU:n kanssa Mourinhosta. Agentti edustaa myös monia pelaajia, joiden vuoksi hän on alituiseen eri seuroihin yhteydessä. Onko Mourinhon asia tosissaan ollut pöydällä? Van Gaal ei usko tähän.

– Kun tiedän millaista hölynpölyä minusta luritellaan [mediassa], en voi uskoa Jose Mourinholla ja ManU:lla olevan minkäänlaista suhdetta jo, Van Gaalia siteerattiin The Telegraphilla.

– Mutta tiedän tämän olevan jalkapallon arkea tänä päivänä. Se  on sääli, mutta niin se vain on.

 

» Katso Valioliigan ottelut, taulukko ja uutiset erikoissivultamme!