© Kuva: Getty Images

Zinedine Zidane ylistää siirtohuhuissa pyörivää Real Madrid -pelaajaa: ”Hän on seuran tulevaisuus”

Jose Mourinhoa on huhuiltu jo pitkään Manchester Unitedin tulevaksi manageriksi. Lehdet ovat samalla käynnistäneet spekulaatiot pelaajista, jotka Mourinho haluaa Old Traffordille.

Real Madridin Raphael Varanen nimi on noussut esiin yhtenä mahdollisena kaappauksena. Mourinhohan hankki ranskalaistopparin aikanaan Realiin. ”Los Blancosin” nykyluotsi Zinedine Zidane ei kuitenkaan ole huolissaan superlupaavan 22-vuotiaan menettämisestä.

– Tietysti se olisi normaalia, jos Mourinho haluaisi hankkia Raphaelin. Hän tuntee hänet hyvin ja toi hänet seuraan. Haluan Varanen kuitenkin jäävän Madridiin. Hän on tämän seuran tulevaisuus, kommentoi Zidane Goal.comin mukaan.

Varane debytoi Realin paidassa La Ligassa 18-vuotiaana syyskuussa 2011.

SEURAA MEITÄ MYÖS SOMESSA!
Facebookissa ja Twitterissä