© Kuva: Getty Images

Valioliiga-pelaajan juhlissa käytettiin ilokaasua – raju ilakointi suututti hotellin muut vieraat ja poiki seuran sisäisen tutkinnan

Aston Villan keskikenttämies Jack Grealishin lauantainen juhlinta poiki seuran sisäisen tutkinnan.

Grealishin hotellihuone oli pullollaan ihmisiä myöhään aamuyön tunteina ja ilmassa kelluivat ilokaasuilmapallot. Sportsmailin mukaan juhlat olivat niin kovaääniset, että hotellin muut vieraat eivät pystyneet nukkumaan ja pyysivät hotellilta hyvitykseksi rahojaan takaisin.

Viimeksi Grealish oli kohun keskiössä viime vuonna, kun 20-vuotiaasta pelaajasta levisi nettiin kuvia, joissa hän hengitti ilokaasua ilmapalloista. Sportsmailille puhuneen lähteen mukaan Grealish ei kuitenkaan käyttänyt tämän viikonlopun juhlissa ollutta ilokaasua.

Myöhemmin pelaajasta levisi kuvia tämän lomamatkalta Teneriffalta, joissa Grealish kaatuili humalapäissään aamuyönä kadulla.

Aston Villan tiedottajan mukaan tapauksesta on käynnistetty sisäinen tutkinta.

» Katso Valioliigan ottelut, taulukko ja uutiset erikoissivultamme!