KuPS-peluri Tero Taipale loukkaantui joukkueen viime ottelussa IFK Mariehamnia vastaan, kertoo seuran verkkosivut.

– Tunsin taklaustilanteessa, että nyt jotain rysähti. Näin vanhalla ukkelilla luut ja nivelet kuitenkin naksuvat ja poksuvat jatkuvasti, joten oletin että kysessä ei olisi mitään normirutinasta poikkeavaa., Taipale kertoo seuran nettisivuilla.

Taipaleen toipumisennuste vaihtelee kolmesta viikosta pariin kuukauteen.

– Lääkärimme Janne Pesonen antoi vammasta suht’ positiivisen toipumisennusteen. Nyt hengähdetään hetki, jonka jälkeen ukonraakileeseen vaihdetaan uudet öljyt ja varikolta tullaan entistä ehompana takaisin, kokenut peluri vitsailee.

Luotettava peliyhtiö bet-at-home on yksi Alexander Ringin seuran pääsponsoreista.
Avaa pelitilisi tästä ja kuittaa samalla 100 euron bonus!