OPS on tehnyt vuoden mittaisen pelaajasopimuksen Eelis Koskisen, 18, kanssa.

Hyökkäävä keskikenttäpelaaja lukeutuu seuran omiin A-junioreihin. Nuorukainen on vakuuttanut osaamisellaan harjoituksissa ja harjoituspeleissä talven aikana.

– Hän on ollut todella paljon meidän mukana talvella ja saanut paljon mahdollisuuksia eri hyökkäyspään pelipaikoilla. Se riippuu nyt hänestä, kuinka paljon hän saa peliaikaa tällä kaudella ja tulevaisuudessa, OPS:n päävalmentaja Luiz Antonio sanoo seuran verkkosivuilla.

– Eelis on taitopelaaja, mutta ratkaisevaa on nyt se, kuinka rohkea hän on, puhuuko hän paljon kentällä ja pääseekö hän kaksinkamppailuista nopeasti liikkeelle. Hän tietää, että Ykkönen on kova sarja, eikä kentällä ole paljon aikaa, eikä tilaa. Siihen pitää olla valmis.

OPS:lla on koossa nyt 20 pelaajasopimusta. Joukkue testaa vielä kahta hyökkääjää ja yhtä keskikenttämiestä, joiden kohtalosta päätetään ennen kauden alkua.