© Kuva: Getty Images

Viiden Valioliiga-mestaruuden pelaaja saatavilla ilmaiseksi? – pelivuosia huipputasolla vielä edessä!

Italialaistoimittaja Gianluca di Marzion mukaan Inter Milan on purkanut serbitoppari Nemanja Vidicin sopimuksen. Jos näin todella on, mies voi vapaasti vaihtaa seuraa tammikuussa ilman siirtokorvausta. Seuran kerrotaan tiedottavan asiasta virallisesti lähipäivinä.

34-vuotiaalla pelaajalla oli sopimus alun perin kesään 2017. Mies on parhaillaan palaamassa pelikuntoon elokuussa tehdyn selkäoperaation jälkeen, millä korjattiin miehen selässä ollutta välilevyn pullistumaa.

Vidic on yhdistetty viime aikoina MLS-siirtoon. Hänet muistetaan parhaiten ManU-pestistään vuosina 2006-2014. Hän voitti seuran kanssa viisi Valioliiga-mestaruutta, kolme Englannin cupia ja kerran Mestarien liigan.