© Kuva: Getty Images

Barca-kasvatti solmi pitkän jatkosopimuksen Valioliiga-seuran kanssa – Puyol toimi agenttina

Bojan Krkic solmi uuden, vuoden 2020 kesään asti kestävän sopimuksen seuransa Stoke Cityn kanssa.

Krkic vakuutteli tyytyväisyyttään uuteen sopimukseensa ja kiitteli seuran valmentajaa Mark Hughesia tuesta ja avusta loukkaantumisesta toipumisessa.

– Olen todella onnellinen ja motivoitunut. Stoke antoi minulle mahdollisuuden pelata maailman kovatasoisimmassa liigassa, ja olen hyvin kiitollinen heidän luottamuksestaan ja kohtelustani, 25-vuotias kommentoi seuran verkkosivuilla.

– Mark Hughes suostutteli minut tulemaan Stokeen ja on auttanut minua ensimmäisestä päivästäni lähtien. Hän tuki minua kuntoutuksessani ja on hänen ansiotaan, että allekirjoitin uuden sopimuksen.

Kuluvalla kaudella loistaneen Barca-kasvatin pelaaja-agenttina sopimuksessa toimi Krkicin entinen seurakaveri Carles Puyol, joka aloitti viime vuonna agentuurin yhdessä Espanyolin entisen pelaajan Ivan de la Peñan kanssa.

 

» Katso Valioliigan ottelut, taulukko ja uutiset erikoissivultamme!