© Kuva: Getty Images

Leicesterille huipputärkeitä sopimuksia: ”Fantastista työtä Leicesterille”

Leicester City tiedottaa palkinneensa seuran apuvalmentajat Craig Shakespearen ja Steve Walshin uusilla sopimuksilla.

”Ketuthan” päättivät kauden 2014-2015 vahvasti, ja tämä kaksikko oli tuomassa joukkueeseen tärkeää jatkuvuutta manageri Nigel Pearsonin saatua potkut ja Claudio Ranierin astuttua hänen tilalleen.

Walsh on kerännyt valtavasti kehuja viimeisten kuukausien aikana, sillä hän oli isossa roolissa hankkimassa seuraan Riyad Mahrezin ja N’Golo Kanten kaltaisia huippupelaajia, jotka olivat keskeisessä osassa joukkueen päästessä juhlimaan mestaruutta.

– Craig ja Steve ovat olleet erittäin tärkeitä tälle kaikelle, ja olen erittäin tyytyväinen, että minulla on heidän tukensa ymmärtääkseni pelaajia ja auttaakseni heitä ymmärtämään filosofiaani, kommentoi ykkösluotsi Ranieri seuran verkkosivuilla.

– He ovat mahtavia miehiä, jotka tekevät fantastista työtä Leicesterille, ja olen onnellinen heidän sitoutumisestaan seuraan.

» Katso Valioliigan ottelut, taulukko ja uutiset erikoissivultamme!