Liverpool-pelaajien hassu video poikimassa poliisitutkinnan – neljä eri rikettä videon aikana

© Kuva: Getty Images
Veikkausliigaa viikon aluksi! Käytä hyväksesi talletusbonus tai riskitön veto!

Liverpoolin kolme pelaajaa Dejan Lovren, Lazar Markovic ja Marko Grujic kuvasivat videon ajaessaan autoa. Ajatus oli varmasti kaunis, sillä video julkaistiin myös seuran omassa nettitv:ssä. Videolla kuitenkin rikotaan neljää eri lakia, mikä on herättänyt paheksuntaa Englannissa.

Liverpool-pelaajat lauloivat videolla muun muassa seuran tunnettua You Never Walk Alone -kappaletta, mutta samalla pelimiehet unohtivat liikennesäännöt.

Lovren ajoi autoa ja samalla katsoi kännykkäänsä ottaen kädet pois ratista. Lisäksi takapenkillä istuvalla Markovicilla ei ollut turvavyötä.

Tarkkasilmäisimmät löysivät ajosta neljä eri rikettä. Poliisi harkitsee tällä hetkellä jatkotoimenpiteitä. Video poistettiin Liverpoolin kaikilta sivustoilta sen jälkeen, kun rikkeet huomattiin, mutta video löytyy yhä ainakin Youtubesta.

Veikkausliigaa viikon aluksi! Käytä hyväksesi talletusbonus tai riskitön veto!
Edellinen artikkeliEntiseltä ManU-kapteenilta hulvatonta itseironiaa: ”Näitkö minun pelaavan?”
Seuraava artikkeliReal Madridin tähtipelaajaa ei nähdä Huuhkajat-pelissä Tampereella