Kuvat ja video: Turkin cupin välierässä täysi kaaos – ottelu keskeytettiin ja Besiktas-valmentaja kiidätettiin sairaalaan

Turkin cupissa piti pelata torstai-iltana cupin välierien toinen osa Fenerbachen ja Besiktasin välillä. Istanbulin derby jouduttiin kuitenkin keskeyttämään, kun katsomossa tilanne oli karkaamassa pahasti käsistä.
Ottelu oli keskeytyksen aikaan maalittomassa tasatilanteessa ja Besiktasilta oli lentänyt suoralla punaisella kortilla toppari Pepe suihkuun. Avausottelu päättyi 2-2-lukemiin. Avausosassa nähtiin kolme punaista korttia, joten Pepen ulosajo ei sinänsä ollut suuri yllätys derbyn kannalta.
Ottelua ehdittiin pelata 58 minuuttia, kunnes tuomari katsoi, ettei peliä voitu enää jatkaa. Jo sitä ennen ottelussa oli nähty lyhyitä taukoja, kun yleisöä pyrittiin rauhoittelemaan.
Toisen puoliskon alussa Fenerbachen kannattajat heittivät tavaraa Besiktasin päävalmentaja Şenol Güneşin päälle. Günes joutui lähtemään tikattavaksi sairaalaan ja sai päähänsä viisi tikkiä.
Lopulta erotuomari Mete Kalkavana päätti keskeyttää ottelun, ettei tilanne lähtisi totaalisesti käsistä. Myös pelaajien turvallisuus oli uhattuna. Besiktasin pelaajat joutuivat aina olemaan varuillaan, kun he lähestyivät päätyrajaa antamaan kulmapotkua.
Jos et näe alla olevaa kuvaa Besiktas-valmentaja Günesista, voit katsoa sen tästä.
Jos et näe alla olevaa kuvaa, voit katsoa sen tästä.
Jos et näe alla olevaa videota, voit katsoa sen tästä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa
- Kasper Paanaselta huima maali – SJK löylytti IFK Mariehamnia
- Miika Nuutisen HJK:lle avaustappio tylyin numeroin – ”Kaikkea muuta kuin mitä haettiin”
- Italopodcast: Parman tuore luotsi on koko siirtokesän mielenkiintoisimpia valmentajahankintoja
- Virallista: Cristiano Ronaldo ja Al Nassr jatkosopimukseen
- Malick Thiaw vaihtamassa seuraa Italiassa
- Lähde: Olivier Giroud lähellä paluuta Ranskaan
- Kesätoripodcast: Manchester United haluaa eroon neljästä tähtilaituristaan
- Miika Nuutisen HJK:lle avaustappio tylyin numeroin – ”Kaikkea muuta kuin mitä haettiin”
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Kasper Paanaselta huima maali – SJK löylytti IFK Mariehamnia