VPS:n ulkomaalaisvahvistus jätti seuran – ”Ei mitään dramatiikkaa”

© Kuva: Juha Tamminen

Voita kahden hengen matka Mestarien liigan puolivälieriin!

Vaasan Palloseuran ja laitapuolustaja Alexander McQueenin tiet erkanevat. McQueen ei siis pelaa kautta loppuun Vaasassa.

Vepsun edustusjoukkueeseen kauden alla liittynyt, Englannissa syntynyt ja Tottenhamin akatemian läpikäynyt McQueen muutti takaisin kotimaahansa. Tilanteeseen ei liity seuran ja pelaajan välillä mitään dramatiikkaa.

– Alex muutti henkilökohtaisista syistä ja omasta halustaan takaisin Lontooseen. Seura ei halunnut tällaisessa tilanteessa olla asialle esteenä, päävalmentaja Petri Vuorinen kommentoi seuran sivuilla.

Grenadan passin omistava ja kyseisen maan maajoukkueessakin pelannut McQueen ehti edustaa Vaasan Palloseuraa kymmenessä ottelussa.

Voita kahden hengen matka Mestarien liigan puolivälieriin!