Tähtihyökkääjä Mauro Icardin agenttivaimo kumoaa espanjalaismedian väitteen Real Madrid -kuviosta – ”Valhetta”
Kuva: Getty Images
Internazionalen hyökkääjätähti Mauro Icardin agenttivaimo Wanda Nara on ollut viime viikkoina entistä enemmän esillä. Avioparin liikkeeitä on seurattu tarkalla silmällä jalkapallomedioissa.
Icardin tilanne seurassaan on tällä hetkellä synkkä. Argentiinalainen on menetti muutama viikko sitten kapteenin roolinsa (lue lisää), eikä ole pelannut viimeiseen viiteen otteluun seuran kokoonpanossa.
Aiemmin myös Real Madridin väitettiin perääntyneen viime kesänä Icardin tavoittelusta juurikin liian hallitsevan vaimon vuoksi. Nara kuitenkin kiistää nyt tämän huhun perättömänä syytöksenä.
[readmore from=Icardi-Mauro]
– Se että Mauro ei mennyt Madridiin minun vuokseni on valhetta. Siitä on kerrottu Espanjan mediassa. Me kunnioitamme paljon Real Madridia, agentti sanoi AS:n mukaan.
Icardilla on vielä kaksi ja puoli vuotta nykyistä sopimustaan jäljellä. Ulosostoklausuuli on noin 110 miljoonaa euroa.
Icardi on tehnyt tällä kaudella kaikissa kilpailuissa 28 otteluun 15 maalia Interille.
LUE MYÖS:
- Kokoonpano julki! Pikkuhuuhkajat näillä miehillä Espanjan kaatoon
- The Athletic: Nyt jysähti! Manchester Cityn talousjupakasta tuli päätös
- Pikkuhuuhkajille iso takaisku jättimäiseen Espanja-otteluun
- Englannin kannattajat tekivät valintansa – vuoden pelaaja on jälleen sama nimi
- Minihuuhkajilta kova temppu – Ranska kaatui toistamiseen
- Virgil van Dijk suuttui Joshua Kimmichille – näin saksalaistähti vastasi
- Erikoinen tuuletus Kansojen liigan ottelussa – maalintekijä lensi suihkuun
- Mika Lehkosuon Pikkuhuuhkajat haastaa Espanjan: ”Tiedämme heistä tarpeeksi”
- Espanjan valmentaja ennen Pikkuhuuhkajat-ottelua: ”Emme voi käyttää nurmea tai kylmyyttä tekosyinä”
- U21 EM-karsinnat: Suomi–Espanja – Pikkuhuuhkajien joukkue, lohkotilanne ja tv-lähetys
- Jürgen Kloppin Saksa notkahti lopussa – näin kävi muualla
- U21 EM-karsinnat: Suomi–Espanja – Pikkuhuuhkajien joukkue, lohkotilanne ja tv-lähetys
- Espanjan valmentaja ennen Pikkuhuuhkajat-ottelua: ”Emme voi käyttää nurmea tai kylmyyttä tekosyinä”
- Huuhkajissa tapahtui muutos – Joel Pohjanpalo: ”On siitä etua”
- Haastattelu: Otto Ruoppi taistelee peliajasta Bundesliigassa
- Harry Kane: Erikoinen ehdotus
- Vesa Vasarasta kiinnostunut skottiseura palkkasi uuden päävalmentajan
- Cristiano Ronaldolla on mielessään historiallinen rajapyykki: ”Aion saavuttaa sen”
- Lehti: Suomalaisluotsi Skotlannin suurseuran tutkassa
- Kansojen liiga alkaa tänään! Tässä ovat kaikki lohkot