KuPS palkkasi myynti- ja markkinointijohtajan – ”Hienoa nähdä, kuinka keltamusta sydän sykkii”

Veikkausliigaa johtava ja mestaruuskantaan 43 vuoden tauon jälkeen halajava Kuopion Palloseura on palkannut uuden myynti- ja markkinointijohtajan. Tuore KuPS-vahvistus Elina Koivisto aloitti työt seurassa jo maanantaina 7. lokakuuta.
Aiempaa työkokemusta Koivistolla on muun muassa vuosien yrittäjyydestä urheilun sekä hyvinvoinnin parissa ulkomailta, kuin myös b2b–myynnistä sekä myynnistä tapahtumatuotannossa.
– Kuopion Palloseuralla on pitkät perinteet ja on hienoa nähdä kuinka keltamusta sydän sykkii tällä hetkellä kaikilla kuopiolaisilla, Koivisto kertoo KuPS:n kotisivujen tiedotteessa.
– Työssäni pääsenkin näkemään tätä läheltä vastatessani myynnistä ja markkinoinnista jo entuudestaan osaavan tiimin kanssa. Lähitulevaisuudessa tulen työskentelemään jo olemassaolevien kumppanuuksien parissa sekä kontaktoimaan muita Pohjois-Savon alueella toimivia yrityksiä. Jatkossakin tulemme kunnioittamaan pitkiä perinteitä ja tarjoamaan ikimuistoisia hetkiä jalkapallon parissa.
[readmore from=KuPS]
Mestaruustaistelun huipentuessa lauantaina 19.10. ”suoraan finaaliin” Interin ja KuPS:n välillä aika Koiviston aloittamiselle on erittäin kiehtova.
– En voisi toivoa parempaa hetkeä hypätä mukaan Kuopion Palloseuran toimintaan. Kausi 2019 on ollut upea ja uskon, että myös ensi kaudesta tulee seuralle erinomainen, mutta käydään sitä ennen vielä Turussa, Koivisto jatkaa.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Kesätoripodcast: Hulluin siirto ikinä & viikon kuumimmat kesäliikkeet
- Italopodcast: Pillit pussiin ja uuteen nousuun – Brescia palaa huipulle?
- Näkökulma: Tukkapöllyn Färsaarilla täytyy herättää HJK – kaksi ongelmaa ratkaistava
- Huuhkajien Fredrik Jensenin uusi seura selvillä
- Marko Saloranta kommentoi Helmareiden EM-pettymystä: ”Tulee sattumaan pitkään”
- Sveitsissä hehkutusta Helmareiden pudotuspelihaaveet murskanneesta noususta – ruotsalaisvalmentajan ilo pilvissä: ”Tällaiset hetket”
- Miika Nuutinen reagoi HJK:n nöyryyttävään selkäsaunaan: ”Täysi painajainen”
- Tähtihyökkääjä jättää VPS:n – siirtyy Saksaan
- Jättimäinen pettymys! Helmareiden unelma kaatui viime metreillä
- HJK:lle karmea nöyryytys – europelit vaarassa katketa lyhyeen
- Näkökulma: Tukkapöllyn Färsaarilla täytyy herättää HJK – kaksi ongelmaa ratkaistava
- Ranskalainen supertähti siirtyy Saudi-Arabiaan
- Katso: Humanoidirobotit ottivat yhteen jalkapallon merkeissä – lopputulos oli karu
- Huuhkajien Fredrik Jensenin uusi seura selvillä
- Miika Nuutinen reagoi HJK:n nöyryyttävään selkäsaunaan: ”Täysi painajainen”
- Lionel Messi teki jälleen yhden ennätyksen MLS-liigassa. Meneekö tuossa itsekin jo laskuissa sekaisin?
- Tähtihyökkääjä jättää VPS:n – siirtyy Saksaan
- Kesätoripodcast: Hulluin siirto ikinä & viikon kuumimmat kesäliikkeet
- Sveitsissä hehkutusta Helmareiden pudotuspelihaaveet murskanneesta noususta – ruotsalaisvalmentajan ilo pilvissä: ”Tällaiset hetket”
- Suurseura löylytti Ilvestä! Yhdeltä pelaajalta hurjat tehot