Agentti: Internazionale-tähti useiden huippuseurojen kiikarissa – ”Muut pelaajat eivät saisi yöllä nukutuksi”
Kuva: Getty Images
Internazionalen keskushyökkääjä Lautaro Martinez on haluttua tavaraa Euroopan useissa huippuseuroissa. Hänen agenttinsa Beto Yaque on paljastanut, että neuvottelut hänen tulevaisuudestaan ovat jo käynnissä.
Martinez on ollut vahvasti yhdistettynä Barcelonaan ja Real Madridiin. Yaquen mukaan 22-vuotias argentiinalaiskärki on kuitenkin herättänyt kiinnostusta myös muiden huippuseurojen keskuudessa.
16 maalia tällä kaudella paukuttanut Martinez ei kuitenkaan pohdi siirtohuhuja liikaa, vaan on täysin keskittynyt nykyhetkeen Inter Milanin riveissä.
– Sitä on sanottu, että Barcelona ja Real Madrid haluavat hänet, mutta se ei ole vaikuttanut häneen. Muut pelaajat eivät saisi yöllä nukutuksi, Yaque kehui Rado La Platan haastattelussa Goalin mukaan.
[readmore from=Siirtouutiset]
– Hän ei koskaan soita minulle ja kysy ovatko huhut totta vai ei, hän on keskittynyt nykyhetkeen ja työhönsä [Interin kanssa].
– Me olemme keskustelleet useille seuroille, mutta mitään sen enempää ei ole tapahtunut. Juuri nyt, ne jotka minulle soittelevat eivät ole seurojen johtajia. Pöydällä ei ole mitään muodollista tai vakavaa.
– Se on hänen unelmansa olla yksi siirtomarkkinoiden himotuimmista pelaajista. Mutta mitään erityistä ei ole tapahtunut. Ainut asia mitä hän haluaa tehdä, on pelata ja tehdä maaleja. Toivomme, että hänen työntekonsa tuottaa ansaitun palkinnon.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Daily Record: Topi Keskinen saattaa siirtyä Gert Remmelin alaisuuteen
- Huuhkajien pelaaja vaihtamassa seuraa Italiassa
- Matias Siltasen markkina-arvo kolminkertaistui Transfermarktissa
- SJK:n toppari kiinnostaa Itävallassa
- Gary Lineker: Saksa ei aiheuttaisi minkäänlaisia ongelmia Ranskalle
- Suomalaispuolustajan seura vaihtamassa valmentajaa – Chelsean ex-luotsi vahva ehdokas
- Ronaldo pyysi Zinédine Zidanea poistumaan Brasilian pukukopista: ”Tunnelma oli karmea”
- Ronald Koeman Marokko-pelistä: ”Tulee hieman liian aikaisin”
- MM-kisojen keskellä muhii siirtopommi – Harry Kane megaluokan seuran kohteena!
- Japanin valmentaja teki neljä vuotta sitten MM-kisoissa virheen, jota ei aio toistaa
- Ylen asiantuntijat lyttäävät MM-kisojen ensimmäistä pudotuspeliä – ”Nyt nähtiin todella huonoa jalkapalloa”
- Luka Modric teki MM-historiaa
- Uruguayn maalivahdin katastrofikisoille ei ole vertaista koko MM-historiassa
- MM-kisojen keskellä muhii siirtopommi – Harry Kane megaluokan seuran kohteena!
- Ronaldo pyysi Zinédine Zidanea poistumaan Brasilian pukukopista: ”Tunnelma oli karmea”
- Piskuisen maan MM-menestys tuo mukavan rahapotin suomalaisseuralle
- Miksi Cristiano Ronaldo on pelannut jokaisen minuutin MM-kisoissa?
- Norsunluurannikon kohuttu MM-tähti haluaa PSG:hen
- Virallista: Ilmari Niskanen löysi uuden seuran
- Japanin ykköstähti sivussa MM-trilleristä Brasiliaa vastaan