Italialaislegenda Paolo Maldini sai poikansa kanssa koronavirustartunnan

© Kuva: Getty Images
Atalanta haastaa PSG:n Mestarien liigassa! Lue ennakko ja lunasta talletusbonus!

AC Milanin italialaisella legendapelaajalla Paolo Maldinilla ja hänen pojallaan Danielilla on koronavirustartunta.

Paolo, 51, edusti koko pelaajauransa ajan Milania ja toimii nykyään seuran teknisenä johtajana. Daniele, 19, on pelannut Milanin organisaatiossa yhdeksänvuotiaasta asti ja debytoi Rossonerin edustusjoukkueessa viime kuussa. Myös Danielin isoisä Cesare pelasi pitkään Milanissa ja toimi myös joukkueen valmentajana.

AC Milan kertoi lauantaina tiedotteessaan, että ”Paolo sai tietää olleensa tekemisissä tartunnan saaneen henkilön kanssa ja kärsi viruksen oireista. Hänet testattiin lauantaina ja tulos oli positiivinen. Sama koskee myös hänen poikaansa Danielia.”

Kumpikin on seuran tiedotteen mukaan hyvässä kunnossa ja molemmat ovat viettäneet yli kaksi viikkoa kotona eristyksissä muista ihmisistä, mutta he aikovat jatkaa kotikaranteeniaan, kunnes ovat tervehtyneet täysin.


Barcelona kohtaa Bayern Munchenin – LUNASTA JÄTTIKERROIN 50.00

1. Avaa pelitili Betssonille.
2. Talleta 10-100€ – saat talletuksesi tuplana.
3. Lyö 1X2 ennakkoveto suosikkijoukkueesi voitosta – saat jättikertoimen 50.00.

Atalanta haastaa PSG:n Mestarien liigassa! Lue ennakko ja lunasta talletusbonus!