HJK ja Atomu Tanaka pidensivät sopimustaan – alkuperäinen diili ulottui heinäkuun loppuun saakka

© Kuva: Getty Images

HJK tiedotti sivuillaan, että seuran ja Atomu Tanakan välistä sopimusta on päätetty jatkaa. Tanakan piti alun perin pelata HJK:ssa heinäkuun loppuun saakka, mutta osapuolet sopivat Veikkausliigan alun siirryttyä koko kauden kattavasta yhteistyöstä.

Tanaka pelasi helsinkiläisseurassa varsin hyvällä menestyksellä kausina 2015−2017. Japanilainen teki tuolloin 71 ottelussa 16 maalia. Tanaka siirtyi Veikkausliigassa kolme kautta pelattuaan takaisin Japaniin ja edusti osakalaista Cerezoa, mutta palasi tulevaksi kaudeksi taas Suomeen.

− Olen kiitollinen seuralle, että he halusivat jatkaa sopimustani. Kausihan on vasta alkamassa, Tanaka kommentoi seuran sivuilla poikkeuksellisissa oloissa tehtyä ratkaisua.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.