Serie A -seuran pomo rähjäsi pelaajilleen: ”En kehtaa kävellä edes kaupungilla”
Kuva: Getty Images
Serie A -kausi lähestyy päätöstään. Sarjassa pelataan tänä viikonloppuna kuudenneksi viimeinen kierros.
Internazionale on matkalla kohti mestaruutta. Seura johtaa Serie A:ta kymmenen pisteen erolla paikallisvastustajaansa AC Milaniin. Jos mestaruustaisto on lähellä ratkeamista, ei samaa voi sanoa putoamistaistosta.
Nimekkäällä miehistöllä kauteen lähtenyt Cagliari on parhaillaan viimeisen putoajan paikalla. Perparim Hetemaj’n edustama Benevento on kolme pistettä Cagliaria edellä.
Cagliarin puheenjohtaja Tommaso Giulini avautui joukkueensa huonosta kaudesta Radiolinan haastattelussa. Giulini antoi joukkueelleen rajua kritiikkiä.
– En ole pettynyt, vaan suorastaan suuttunut kauteemme. Meillä on hyvä joukkue kasassa, jossa on Diego Godínin, Radja Nainggolanin, Giovanni Simeonen ja Daniele Ruganin kaltaisia suuria pelaajia. Emme todellakaan odottaneet olevamme tällaisessa tilanteessa, Giulini viittasi putoamistaistoon Radiolinan haastattelussa.
Giulini ei sanojensa mukaan kehtaa edes kävellä kaupungilla.
– En kykene kävelemään Cagliarin kaduilla, koska joukkueen tilanne hävettää minua liikaa. Tunnen itseni petetyksi, mutta en halua antaa nimiä julkisuuteen. En sano, että joku olisi pettänyt meidät ja miettisi jo seuraavaa seuraansa, mutta joskus tunnen, että joukkue on pettänyt minut.
Cagliari isännöi sunnuntaina AS Romaa.
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- HJK naaraamassa Serie A -maalivahdin – muuttuu saalistajasta saaliiksi
- Liitot kapinoivat Gianni Infantinoa vastaan – toimittaja vihjaa hurjasta suunnitelmasta
- Iso ero budjeteissa ei näkynyt – KuPS ja TPS tasasivat pisteet
- Käsittämätön tilanne – purkupallo aiheutti kolarin jalkapallo-ottelussa
- Romelu Lukaku näytti vihreää valoa suurseuralle – onko tässä tuleva kohde?
- Suru-uutinen: Lionel Messin isä on kuollut 68-vuotiaana
- Lehti: Gianni Infantinolla oli salasuhde – Uefa maksoi naisen ulos järjestöstä
- Katso video: Roman Eremenko täräytti yhden kauden upeimmista maaleista
- Juuri nyt: Argentiinan jalkapalloliitto tukee Gianni Infantinoa
- Ilves oli helisemässä Konferenssiliigassa – silti Kroatiassa näkyy pelko ensi viikosta
- HJK naaraamassa Serie A -maalivahdin – muuttuu saalistajasta saaliiksi
- Romelu Lukaku näytti vihreää valoa suurseuralle – onko tässä tuleva kohde?
- Liitot kapinoivat Gianni Infantinoa vastaan – toimittaja vihjaa hurjasta suunnitelmasta
- Käsittämätön tilanne – purkupallo aiheutti kolarin jalkapallo-ottelussa
- Iso ero budjeteissa ei näkynyt – KuPS ja TPS tasasivat pisteet