Palaako Cristiano Ronaldo kasvattajaseuraansa? – Sporting-pomo pitää ovea auki supertähdelle: ”Ei sitä koskaan tiedä”
Kuva: Getty Images
Sporting Lissabonin urheilutoimenjohtaja Hugo Viana ei poissulje mahdollisuutta, että Cristiano Ronaldo palaisi pelaamaan kasvattajaseuraansa.
Ronaldon, 37, sopimus Manchester Unitedin kanssa kattaa vielä ensi kauden, mutta portugalilaistähden väitetään olevan tyytymätön seuran saamattomuuteen siirtomarkkinoilla ja harkitsevan lähtöä.
Viana kertoo Sportingin pitävän ovea auki Ronaldolle, mutta ei kuitenkaan pidä kovin todennäköisenä hänen paluuta seuraan vielä tänä kesänä.
– En usko, että se on nyt mahdollista [siirto tänä kesänä], mutta ei sitä koskaan tiedä, Viana kertoo Sky Sportsille.
– Hän tulee päättämään, minne hän siirtyy. Cristianolla on vielä vuosi sopimustaan jäljellä. Sitä ei koskaan tiedä, mitä tulevaisuudessa tapahtuu.
Ronaldo palasi viime kesänä Manchester Unitediin ja oli joukkueensa ylivoimaisesti paras maalintekijä 24 osumallaan.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Jättisiirto lähellä? Matias Siltasesta uusi paljastus
- Meksiko vaihtaa päävalmentajaa – todellinen ikoni vetovastuuseen
- Lamine Yamal hämmästyi Lionel Messin MM-vireestä – “Kukaan ei odottanut tällaista”
- LIVESEURANTA: Ranska ja Marokko avaavat puolivälierät!
- Marokolle kova takaisku – MM-tähti ulkona Ranska-ottelusta
- Tässä on Portugalin uusi luotsi – Cristiano Ronaldon entinen valmentaja sai pestin
- Toimittaja: Niklas Pyyhtiä löysi uuden seuran
- Ilveksen eurokesä käyntiin vierastasapelillä
- Pikkuhuuhkajien puolustaja siirtyy Hollannin pääsarjaan
- Oiva Jukkolan ja Jaakko Oksasen Kairat Almaty nappasi tärkeän voiton Mestarien liigan karsinnoissa
- Kohu ei ole ohi: Belgia aikoo ryhtyä jatkotoimiin
- Fifa hylkäsi Ranskan tekemän protestin
- Pikkuhuuhkajien puolustaja siirtyy Hollannin pääsarjaan
- Jude Bellingham rikkoi MM-kisoissa legendaarisen maailmanennätyksen
- Ilveksen eurokesä käyntiin vierastasapelillä
- Karu paljastus – Norjaa uhkaa katastrofi MM-kisoissa
- Toimittaja: Eurooppalainen suurseura Matias Siltasen perässä
- Toimittaja: Niklas Pyyhtiä löysi uuden seuran
- Oiva Jukkolan ja Jaakko Oksasen Kairat Almaty nappasi tärkeän voiton Mestarien liigan karsinnoissa
- FotbollDirekt: Djurgården pitämässä kiinni Matias Siltaselle asettamastaan hintalapusta