Takavuosien tähtipelaajan David Beckhamin poika, Romeo Beckham, siirtyy loppukaudeksi lainasopimuksella valioliigaseura Brentfordin riveihin. Romeo, 20, siirtyy Englantiin MLS-seura Inter Miamin reservijoukkueesta. Brentfordissa hän liittyy seuran B-joukkueen miehistöön.

Keskikentällä pelaava Beckham on harjoitellut joukkueen kanssa jo syyskuusta asti. Viime kaudella Beckham pelasi Inter Miamin kakkosjoukkueen riveissä 20 ottelua tehden kaksi maalia ja antaen peräti kymmenen maaliin johtanutta syöttöä.

– Olen todella ylpeä ja iloinen ollessani täällä. Olen innoissani ja katsotaan mihin pystyn, Beckham totesi seuran tiedotteessa.

– Olemme olleet todella tyytyväisiä Romeoon siitä lähtien, kun hän saapui tänne. Hän on hyvällä tasolla ja rakastan hänen käyttäytymistään kentällä ja sen ulkopuolella, Brentfordin B-joukkueen päävalmentaja Neil MacFarlane puolestaan sanoi.