Ykkösen hopeajoukkueen Oulun Palloseuran pelaajapakka on pahasti levällään, kun kauden alkuun on enää kuukausi aikaa. Seuran verkkosivujen mukaan OPS etsii edelleen miehistöönsä 5-6 vahvistusta, joista valtaosaa kaavaillaan keskikentälle.

Sunnuntaina pelatussa treenipelissä PS Kemiä vastaan näyttöjä antoi muiden muassa meksikolainen keskikenttäpelaaja Alberto Ramirez, joka on pelannut Veikkausliigaa Turun Interin paidassa. Lisäksi seuran testissä olivat ranskalaiset Tandia Aboubacar (hyökkääjä) ja Emane-Bibla Boris (keskikenttä) sekä gabonilainen Issiemou Thierry (keskikenttä).

Ulkomaalaisten lisäksi OPS:n omat juniorit Ville Rimpinen, Yannick Venadiumbu ja Niilo Livingstone saivat oululaisten 2-0 voittoon päättyneessä ottelussa peliaikaa.

Jalkapallon seuraamiseen saat lisäjännitystä Nordicbetin vetokohteilla. Avaa pelitilisi tästä ja kuittaa samalla 100 euron bonus!