Rovaniemen Palloseura voitti viikonloppuna vieraskentällä FC Hämeenlinnan maalein 2-0. Joukkueen kapea materiaali koki ottelussa suuren kolauksen, sillä liukas nigerialaiskärki Emenike Mcbachu joutui tuleman vaihtoon kamppailun tiimellyksessä.

– Hänellä on ollut takareidessä ongelmia. Lisäksi jouduimme vaihtamaan Jukka Yrjänheikin pois toisella jaksolla, kun hän löi päänsä ensimmäisellä jaksolla ja tunsi päänsärkyä, kertoi RoPSin valmentaja Kari Virtanen seuran verkkosivuilla.

Yrjänheikin tilalle asteli joukkueen uusi vahvistus Gambian maajoukkuemies Ebrima Sohna.

– En ollut ennen nähnyt Sohnaa, kun hän hyppäsi perjantaina Oulusta bussin kyytiin, luotsi painotti seuran kapeaa materiaalia.

Luotettava peliyhtiö bet-at-home on yksi Alexander Ringin seuran pääsponsoreista.
Avaa pelitilisi tästä ja kuittaa samalla 100 euron bonus!