IFK Mariehamnin runkopelaajalle vuoden jatkosopimus

IFK Mariehamn on kiinnittänyt joukkueen kantaviin voimiin kuuluvan Mattias Wiklöfin ensi kauden yli kestävällä jatkosopimuksella. Wiklöf palasi seuraan täksi kaudeksi ja on täyttänyt kaikki häneen kohdistuneet odotukset.
Ruotsalaispelaajan edellinen visiitti seurassa vuonna 2008 jäi henkilökohtaisten syiden vuoksi kauden mittaiseksi vaikka pelit menivät hyvin. Nyt 33-vuotiaaksi ehtinyt pelaaja on palannut entistä ehompana.
– Kauden alla mietimme olisiko hän yhtä hyvä kuin neljä vuotta sitten, mutta hän onkin ollut parempi, IFK:n seurapomo Peter Mattson kertoo joukkueen kotisivuilla.
– Hän on kasvanut johtajan rooliin ja on juoksuvoimaisena pelaajan erittäin arvokas pelaaja, joka jaksaa painaa ottelun loppuun asti.
IFK on mainiosti liigan toisella sijalla ennen syksyn loppuhuipennusta. Joukkue myi suurimman tähtensä Petteri Forsellin Turkkiin ja muiden pelaajien suoritusten pitää olla loppukauden ajan huipputasoa, mikäli joukkue haluaa jatkaa samoilla sijoituksilla kauden loppuun asti.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Pikkuhuuhkajien EM-karsintaurakka jatkuu illalla – Mika Lehkosuo kertoi, millainen joukkue asettuu vastaan
- Ruotsi koki nöyryyttävän tappion MM-karsinnoissa – valmentaja suuttui: ”Tämä ei ole ok”
- Lehti: Polvensa venäyttänyt Lukas Hradecky joitain viikkoja sivussa pelikentiltä
- Italia hirvittävässä trillerissä – Ruotsille jäätävä fiasko
- Käsittämätön tilasto: MM-kisoihin hurjalla saldolla
- Tässä on Leverkusenin uusi päävalmentaja
- Huuhkajilla todella vaikea ilta Puolassa
- Memphis Depay nousi Hollannin kaikkien aikojen ykköstykiksi
- Tässä Huuhkajien kokoonpano MM-karsintapeliin Puolaa vastaan
- Serbia pyytää fanejaan käyttäytymään – muutamassa vuodessa yli 700 000 euroa sakkoja
- Tässä on Leverkusenin uusi päävalmentaja
- Italia hirvittävässä trillerissä – Ruotsille jäätävä fiasko
- Käsittämätön tilasto: MM-kisoihin hurjalla saldolla
- Saksa tappioputkessa – näin Julian Nagelsmann kommentoi asemaansa
- Näin Englannissa reagoitiin suomalaisen huipputuomarin suoritukseen MM-karsinnoissa
- Haastattelu: Matias Siltanen hylkäsi jättitarjouksen kesän siirtoikkunan loppuhetkillä: ”Yhtäkkiä agentti laittoi mulle viestin”
- Memphis Depay nousi Hollannin kaikkien aikojen ykköstykiksi
- Islanti teki historiaa MM-karsinnoissa
- Lehti: Polvensa venäyttänyt Lukas Hradecky joitain viikkoja sivussa pelikentiltä
- Kommentti: Cristiano Ronaldo loistaa Portugalin maajoukkueessa kahdesta yllättävästä syystä