Lehti: Real Madrid -luotsi haluaisi pari vahvistusta
Kuva: Getty Images
Real Madridin luotsi Rafa Benitez on tyytyväinen joukkoihinsa, mutta pari vahvistusta vielä kelpaisi, kertoo Marca-lehti.
Hankintalistalla ovat puolustava keskikenttäpelaaja sekä hyökkääjä, joka viihtyisi BBC-kolmikon (Cristiano Ronaldo, Karim Benzema ja Gareth Bale) takana nokkimisjärjestyksessä.
Keskikentän listalla korkealla on Lucas Biglia. Lazio haluaa pidentää argentiinalaisen sopimusta, ja tälläkin hetkellä pyyntihinta on todella kova: 40 miljoonaa euroa. Huhujen mukaan myös Manchester United katselee miehen perään.
Valkopaidat eivät suunnittele suuren hyökkääjänimen ostoa, mutta Javier Hernandezin korvaajan rooli olisi täyttämättä. Mahdollinen vahvistus voisi olla Fernando Llorente, jonka Juventus saattaa myydä tässä siirtoikkunassa.
Real Madridin siirtoikkuna on ollut tällä kaudella varsin hiljainen. Lähtijöissä on kovia nimiä, kuten Iker Casillas ja Sami Khedira. Uudet hankinnat eivät sen sijaan ole niin tuttuja, lukuun ottamatta jo aiemmin hankittua Daniloa.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Näin käy Eurooppa-liigan ja Konferenssiliigan tv-oikeuksille
- Mestarien liigasta iso tieto – esitysoikeudet vaihtavat osoitetta Suomessa
- Pikkuhuuhkajien pelaaja saatetaan nähdä kesän MM-kisoissa
- Pelaajat syyttävät saudiliigan järjestelevän mestaruutta törkeästi Cristiano Ronaldolle – nyt CR7 avasi suunsa
- Valioliigajoukkue nimesi päävalmentajakseen Michael Jacksonin
- Suositaanko Cristiano Ronaldon seuraa? – tähtitoppari raivostui
- Mika Ääritalo nousi esiin Turkin sosiaalisessa mediassa – fanit ryntäsivät puolustamaan TPS-ikonia
- Keskiviikko tuotti pienoisen pettymyksen FC Interille ja HJK:lle
- Tammelan stadion pääsi harvalukuiseen joukkoon
- MM-kisoissa kokeillaan lisää uusia sääntöjä – sääntöjen rikkomisesta punainen kortti
- Kommentti: Nora Heroumin paikka ei ole Mestarien liiga -lähetyksessä
- Mika Ääritalo nousi esiin Turkin sosiaalisessa mediassa – fanit ryntäsivät puolustamaan TPS-ikonia
- Tammelan stadion pääsi harvalukuiseen joukkoon
- John Guidetti uskoo Jani Honkavaaran saavan potkut kesken kauden
- MM-kisoissa kokeillaan lisää uusia sääntöjä – sääntöjen rikkomisesta punainen kortti
- Pikkuhuuhkajien pelaaja saatetaan nähdä kesän MM-kisoissa
- Haastattelu: Urho Nissilä jäämässä ensi kaudeksi Unkariin
- Jättipaukku lähellä Suomen Cupissa – 17-vuotias debytantti astui esiin ”ikimuistoisessa jännitysnäytelmässä”
- Keskiviikko tuotti pienoisen pettymyksen FC Interille ja HJK:lle
- Suomen Cupissa nähtiin korkean riskin ottelu – “Yksi faneista raudoitettiin”