Hurja lasku: Real Madridista ja Arsenalista tutun pelaajan maksettava 10 miljoonaa euroa entiselle seuralleen!

Urallaan muun muassa Real Madridissa, Arsenalissa ja Chelseassa pelannut keskikenttäpelaaja Lassana Diarra on tuomittu maksamaan 10 miljoonaa euroa entiselle seuralleen Lokomotiv Moskovalle.
Ranskan maajoukkuemies siirtyi venäläisseuraan elokuussa 2013 mutta ajautui vähitellen joukkueessa sivuraiteille. Diarra oli ongelmissa Lokomotivin valmennusjohdon kanssa ja kieltäytyi harjoittelemasta joukkueen kanssa.
Diarra oli riitojen vuoksi pelaamatta kauden 2014-2015. Hän teki kuitenkin viime kesällä sopimuksen Ligue 1:n Marseillen kanssa ja pelasi loistavan kauden joukkueen keskikentällä.
Urheilun kansainvälinen vetoomustuomioistuin CAS on nyt kuitenkin siis tuominnut miehen maksamaan peräti 10 miljoonaa euroa entiselle seuralleen.
Diarran odotetaan saavan hyvin vastuuta Ranskan paidassa kesän EM-kotikisoissa.
Lähde: Goal.com
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Kommentti: Jalkapallomaailman järjestys horjui viime yönä, eikä vielä ketään kiinnostanut
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa
- Kasper Paanaselta huima maali – SJK löylytti IFK Mariehamnia
- Miika Nuutisen HJK:lle avaustappio tylyin numeroin – ”Kaikkea muuta kuin mitä haettiin”
- Italopodcast: Parman tuore luotsi on koko siirtokesän mielenkiintoisimpia valmentajahankintoja
- Virallista: Cristiano Ronaldo ja Al Nassr jatkosopimukseen
- Malick Thiaw vaihtamassa seuraa Italiassa
- Lähde: Olivier Giroud lähellä paluuta Ranskaan