Leicester laittaa tuulemaan kesällä? Huhujen mukaan valmius tarjota yli 50 miljoonaa euroa kahdesta pelaajasta

The Sun kertoo Leicesterin haluavan hankkia joukkueeseen Watfordin Troy Deeneyn sekä Crystal Palacen Yannick Bolasien.

Seuran kerrotaan olevan valmis maksamaan kaksikosta yhteensä 40 miljoonaa puntaa (51 miljoonaa euroa).

Leicester tarvitsee Mestarin liigan ottelujen myötä ensi kaudeksi laajuutta joukkueen materiaaliin. Seuran edustajat ovat viimeisen viikon aikana vakuutelleet, että joukkuetta ei aiota muuttaa liikaa, jotta sen identiteetti ei kärsi.

Etenkin kovaa töitä tekevä Watford-kapteeni Deeney sopisi hyvin ”Kettujen” pelaajamuottiin. Sekä Deeney että Bolasie ovat oman joukkueensa avainpelaajia, joten he eivät varmastikaan lähde halvalla minnekään.

» Katso Valioliigan ottelut, taulukko ja uutiset erikoissivultamme!