Ryan Giggsiä spekuloidaan Walesin päävalmentajaksi: ”En ole edes kiinnostunut”
Manchester Unitedista lähtenyt seuralegenda Ryan Giggs ei halua spekuloida mahdollisella Walesin maajoukkueen päävalmentajan pestillä.
Chris Coleman johdatti Walesin upeasti välieriin EM-lopputurnauksessa kesällä. Walesin jalkapalloliitto ei antanut hiljattain Hullille lupaa keskustella Colemanin kanssa managerin pestistä, sillä he haluavat hänen sitoutuvan 100-prosenttisesti maajoukkueeseen. Media on spekuloinut silti Colemanin siirrosta seurajoukkueeseen. Ja Giggs on vahva ehdokas hänen seuraajakseen.
– En ole edes kiinnostunut täsä kohtaa. Coleman on tehnyt fantastista työtä ja tekee edelleen, Giggs sanoi BBC:lle.
– En halua kommentoida asiaa lainkaan niin kauan kuin Coleman on maajoukkueen peräsimessä. He pelasivat fantastisen EM-turnauksen ja joukkue on erittäin hyvä. Ja se on Colemanin joukkue.
LUE MYÖS:
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Virallista: Ilari Kangasniemi siirtyy Englantiin
- Virallista: Kasper Paananen jättää Veikkausliigan
- Onko tässä mitään järkeä? Bodø/Glimt pelaa tänään toista päivää peräkkäin
- Jalkapallon entinen ihmepoika lopetti uransa – ikää vasta 21 vuotta
- Romano: Liverpoolille täysin uusi siirtokohde – 50 miljoonaa pöytään!
- Tanskalaisseura haalii pelaajia Ugandan kolmannelta sarjatasolta
- 18-vuotiaalla huippulupauksella painajaisdebyytti – Cristiano Ronaldon eleistä näkyi kaikki tarpeellinen
- Juventukselle ikäviä uutisia – supertähti sivussa useita kuukausia
- Cristiano Ronaldolle kävi nolosti: Al-Nassr piristyi selvästi vaihtokomennuksen jälkeen
- Viljami Sinisalo keskellä skandaalia – Celticiltä järkyttävä sulaminen Mestarien liigan karsinnoissa
- Viljami Sinisalo keskellä skandaalia – Celticiltä järkyttävä sulaminen Mestarien liigan karsinnoissa
- Seurapomolta pitkä moitelista Bodø/Glimtille: ”Onko täällä Mestarien liiga -tunnelmaa? Ei”
- Vertailu osoittaa: HJK-lupaus on Euroopan parhaita nuoria pelinrakentajia
- KuPS iski viime hetkellä – sarjakärjelle kova vahvistus!
- Saksalainen teinitähti häikäisi – yli sata vuotta vanha ennätys rikki
- Yle: Huuhkajien Robert Ivanov siirtyy Veikkausliigan mestarisuosikkeihin!
- Cristiano Ronaldolle kävi nolosti: Al-Nassr piristyi selvästi vaihtokomennuksen jälkeen
- Virallista: Robert Ivanov ja Herman Sjögrell vahvistavat FC Interiä – myös kolmas pelaaja tekee paluun
- Toimittaja: IF Gnistanille karmea takaisku – uusi hankinta heti sisään
- Ilari Kangasniemen hinnasta uutta tietoa