Diego Simeone paljasti ensi kauden seuransa
Kuva: Getty Images
Atletico Madridin valmentaja Diego Simeone vahvisti perjantaina valmentavansa madridilaisseuraa myös ensi kaudella.
Simeone oli lehdistötilaisuudessa, missä aiheena oli ensi kesän Audi Cup, jossa Atletico kohtaa Liverpoolin ja Bayern Münchenin.
Argentiinalaista on viety vahvasti Inter Milaniin, mutta hän kertoi jatkavansa Madridissa.
Simeonelta kysyttiin tilaisuudessa luonnollisesti, onko hän joukkueen valmentaja kesän turnauksessa.
– Olen täällä puhumassa aiheesta, joten mielestäni se on selkeä merkki siitä, että olen täällä varmasti myös ensi kaudella. On varmaa, että näemme Audi Cupissa, Simeone paljasti Calciomercaton mukaan.
Simeonella on vielä vuosi sopimustaan jäljellä Atletin kanssa.
Luciano Spalletti ja Tottenhamin Mauricio Pochettino ovat olleet myös mukana spekulaatioissa, Inter olisi valmis maksamaan hänen viiden miljoonan ulosostolausekkeensa.
LUE MYÖS:
- Ranskan liigaseura antoi potkut päävalmentajalleen – kuudesta ottelusta jäi käteen yksi pokaali
- Cristiano Ronaldon Al-Nassr kärsi rökäletappion Aasian Mestarien liigassa – nyt nettiin ilmestyi liuta videoita
- Kolumbian legenda ilmoitti – upea maajoukkueura tulee päätökseen
- ”Ukrainan Haaland” johtaa jo Hollannin liigan maalipörssiä – ikää vain 19 vuotta
- Niin katoaa mainen kunnia – Vozinha saa ryöpytystä virheistään
- Lionel Messin ex-pelikaverista Inter Miamin uusi päävalmentaja
- Entinen tähtipelaaja vaihtaa seuraa – pääsee pelaamaan lapsuuden ystävänsä kanssa
- TPS:stä tuttu Theodoros Tsirigotis löysi uuden seuran
- Jussi Nuorela nimesi kahdeksan puolustajaa avauskokoonpanoonsa – ”Meillä on selkeä hyökkääjäongelma”
- Virallista: Benjamin Källmanin valmentaja sai potkut
- Neljäs peräkkäinen voitto – Jani Honkavaaran Djurgården taistelee jopa Allsvenskanin mestaruudesta
- Lamine Yamal nimesi Ballon d’Or -suosikkinsa
- Marcus Forss on nyt uudessa seurassa – penkillä Uzbekistanissa
- Jussi Nuorela nimesi kahdeksan puolustajaa avauskokoonpanoonsa – ”Meillä on selkeä hyökkääjäongelma”
- Virallista: Benjamin Källmanin valmentaja sai potkut
- TPS:stä tuttu Theodoros Tsirigotis löysi uuden seuran
- Huuhkajista tuttu hyökkääjä löysi uuden seuran – pian vastassa Cristiano Ronaldo
- Carlo Ancelotti vahvisti: Neymarin maajoukkueura ohi
- Topi Keskinen iski ensimmäisen maalinsa Tanskan pääsarjassa
- Inter nousi jaettuun sarjakärkeen Veikkausliigassa