Islanti ja Ghana iskevät maaleja kilpaa – rahat yli tuplana takaisin ilman riskiä!
Islanti-Ghana
Torstaina 7.6 klo 23.00
Ystävyysottelu
Islanti ja Ghana kohtaavat torstai-iltana harjoitusottelussa. Islannin valmistautuminen ensi viikolla alkaviin MM-kisoihin ei ole sujunut suunnitellusti, mutta viihdyttäviä otteluita joukkue on pelannut.
Maaleja luvassa
Viime EM-kisojen suuryllättäjä Islanti teki toisen yllätyksen perään selvitymällä MM-kisoihin. Normaalisti tiiviisti pelaava joukkue on tuloksellisesti pelannut huonosti edelliset ottelut, ja verkko on soinut kentän molemmissa päissä. Viimeiset kolme ottelua ovat tuottaneet yhtä monta tappiota Meksikoa, Perua ja Norjaa vastaan. Islannin tulisi löytää nopeasti pelinsä punainen lanka, sillä MM-kisoissa vastaan tulee Argentiina, Nigeria ja Kroatia. Ghana ei selviytynyt MM-kisoihin, mutta sen tulokset viimeiseltä puolelta vuodelta ovat hyviä. Kuusi edellistä ottelua ovat sujuneet tappiotta saldolla 3-3-0. Puolustuspää on toiminut moitteettomasti, sillä Ghanan verkkoon on näissä kuudessa ottelussa tehty vain kaksi osumaa, samalla kun joukkue on osunut vastustajan maalipuiden väliin 11 kertaa. Joukkueet eivät ole koskaan aiemmin kohdanneet joten keskinäistä historiaa ei ole. Islannin peli on parhaimmillan upean näköistä, mutta aktiivinen pelityyli avaa paikkoja myös omaan päähän. Nopea Ghana pystyy hyödyntämään avautuvat maalipaikat. Isomaalinen ottelu luvassa! Lyö vetosi ilman riskiä hävitä: 1. Siirry Mr.Greenin sivuille TÄSTÄ. 2. Avaa ilmainen pelitili 3. Tee talletus ja laita vetoa sisään peliin 4. Sinulle hyvitetään 25€ ilmaisveto ensitalletuksella tehtyjen vetojen ratkettua. Lisäksi saat vielä kaupan päälle toisen ilmaisvedon 7 päivän kuluttua. LYÖ VETOA: Islanti-Ghana yli 2.5 maalia – kerroin 2.33! Jos ottelussa tulee yli 2.5 maalia, saat 25€ panoksella 58,25€ voiton sekä kaupan päälle 50€ ilmaisvedot. Jos maaleja tulee alle 2.5, saat 25€ vedon lyötyäsi joka tapauksessa 50€ ilmaisvedot.LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Haastattelu: KuPSin Taneli Hämäläisen tulevaisuus auki – ”Muutama joukkue on osoittanut kiinnostuksensa”
- Manchester United julkaisi uuden päävalmentajansa nimen – seuran sivut kaatuivat
- SJK purki puolustajansa sopimuksen
- Nyt se tapahtui: Cristiano Ronaldo johdatti joukkueensa Saudi-Arabian liigan mestaruuteen
- IS:n asiantuntija pamautti suorat sanat Neymarin MM-kisapaikasta
- Haastattelu: Näin Leo Walta kommentoi alkutaivaltaan Swanseassa
- Cristiano Ronaldo on kirjoittamassa taas historiaa – Lionel Messi saattaa yltää samaan
- Haastattelu: Näin Jacob Friis kommentoi valtavaa MM-uudistusta
- Tuleeko MM-kultaa? Saksan kisajoukkue on nyt julki
- MM-kisoihin valittu Neymar: uusi vamma!
- Nyt se tapahtui: Cristiano Ronaldo johdatti joukkueensa Saudi-Arabian liigan mestaruuteen
- Joel Pohjanpalon ja Jesse Jorosen Palermon kausi päättyi isoon pettymykseen – Filippo Inzaghi: ”En lähtisi täältä edes Real Madridiin”
- ”Failing upwards”: Oliver Antmanille povataan jättisiirtoa
- HS: Gilla FC sai Vantaan kaupungilta poikkeusedun – tässä syy
- IS:n asiantuntija pamautti suorat sanat Neymarin MM-kisapaikasta
- Cristiano Ronaldo on kirjoittamassa taas historiaa – Lionel Messi saattaa yltää samaan
- Tuleeko MM-kultaa? Saksan kisajoukkue on nyt julki
- MM-kisoihin valittu Neymar: uusi vamma!
- Kongon demokraattiselta tasavallalta rohkea ratkaisu – parhaat pelaajat kotiin
- Haastattelu: Näin Leo Walta kommentoi alkutaivaltaan Swanseassa