Barcelonan tähtipelaaja MM-kisoista putoamisesta: Belgia-tappio pahempi kuin kotikisojen nöyryytys
Kuva: Getty Images
Barcelona ja Brasilian tähtipelaaja Paulinho sanoo, että Venäjän MM-kisoista putoaminen oli pahempi paikka kuin neljän vuotta sitten kärsitty nöyryyttävä tappio Saksalle kotikisoissa.
Brasilia hävisi eilen Belgialle lukemin 2–1 Venäjän MM-kisojen puolivälieräottelun ja putosi jatkosta. Neljä vuotta sitten se hävisi kotikisoissaan Saksalle välierissä peräti 7–1.
– Molemmat ovat vaikeita tilanteita. 2014 oli hankala tilanne, mutta tämä on minulle pahempi, Paulinho sanoi ottelun jälkeen.
– Tapa, jolla poistumme (on kauhea). Taistelimme viimeiselle sekunnille asti ottelussa, jota hallitsimme täysin.
Lähde: Goal.com
- Datayritys listasi Veikkausliiga-pelaajat, jotka voisivat pärjätä Euroopan huippusarjoissa
- HJK ei pystynyt iskemään voittomaalia – Joonas Rantanen: ”Meillä oli tänään mahdollisuus saavuttaa jotain suurta”
- Teemu Pukki kommentoi SuomiFutikselle: ”Jälkikäteen hienointa on ollut …”
- Sunnuntaina todistettiin yhtä kaikkien aikojen sulamisista
- Veikkausliigan paras maalivahti saattaa vaihtaa seuraa – ”Sain kaiken, mistä olisin ikinä voinut haaveilla”
- Lionel Messi teki historiaa – tähän ei ole pystynyt kukaan muu
- Ilari Kangasniemi pääsi ensimmäistä kertaa Leicesterin avauskokoonpanoon
- Euroopan- ja maailmanmestari palasi eläkkeeltä: maali ja ottelun paras pelaaja
- LIVESEURANTA: FC Inter voittaa Veikkausliigan mestaruuden – HJK pelasi tasan!
- FC Inter -kapteeni naljaili Teemu Pukille ja Alexander Ringille – ”Ei ole yhtään mulkkua jätkää”