Serie A -seura nappasi entisen Liverpool-topparin – ”Mahtava palata Mestarien liigaan”

© Kuva: Getty Images

Atalanta on vahvistanut puolustustaan entisellä Liverpool-topparilla Martin Škrtelillä, seura vahvistaa virallisilla nettisivuillaan.

Viime kaudella kolmanneksi sijoittunut Atalanta selviytyi Mestarien liigaan ensimmäistä kertaa koko seuran historiassa. Škrtel, 34, on luonnollisesti tyytyväinen palatessaan Euroopan huipputurnauksen pariin.

– Pelasin Mestarien liigaa Liverpoolissa ja on mahtava palata sen turnauksen pariin nyt Atalantan kanssa. Odotan sitä innolla, mutta odotan myös debyyttiäni Serie A:ssa, koska se on minulle jotain uutta, enkä malta odottaa kentälle pääsemistä, Škrtel kertoi seuran nettisivuilla.

Škrtel pelasi viime kaudella Fenerbahcessa. Hänen sopimuksensa turkkilaisseuran kanssa päättyi kesällä.

» Serie A:n huippujoukkueiden kaikki ottelut Ruudusta!