Englanti – Montenegro: Isännät varmistavat kisapaikan
Kuva: Getty Images
EM-karsinnat
Englanti – Montenegro
Torstai 14.11. klo 21:45
Karsinnat jatkuvat torstaina myös Englannin osalta ja A-lohkon kärkijoukkue kohtaa lohkossa statistin osan saaneen Montenegron kotonaan. Englanti on velvoitettu voittamaan tämä ottelu ja rutiiniesityksen pitäisikin riittää voittoon. Englanti on ollut karsinnoissa vakuuttava, eikä Montenegron perustason pitäisi riittää.
Englanti kävi viime kuussa murskaamassa alamaissa olevan Bulgarian 0-6 vieraissa. Lukemat puhuvat tylyä kieltään ja kuudessa ottelussa Englanti on tehnyt peräti 26 maalia. Ainoa kauneusvirhe on vierastappio Tshekille. Alkuviikosta Gareth Southgate hyllytti Raheem Sterlingin joukkueesta käsirysyn takia. Muutoin joukkueesta ovat pois loukkaantuneet Tom Heaton ja Ross Barkley. Jordan Henderson on puolestaan pelikiellossa. Joka tapauksessa kentälle tulee torstaina todella vahva ryhmitys.
Montenegro ei puolestaan ole maaleilla juhlinut: kolme osumaa seitsemässä ottelussa ei ole häävi suoritus, eikä Montenegro ole ottanut vielä yhtään voittoa karsinnoissa. Englannille Montenegro hävisi kotonaan 1-5 näissä karsinnoissa. Tähän otteluun Montenegron puolustuslinja näyttää kokemattomalta, kun mm. Lazion Adam Marusic on poissa kokoonpanosta. Keskikentältä puuttuu Partizanin Alexandar Scekiz.
Lyö vetoa ottelusta:
Kaikella todennäköisyydellä Englanti tulee lipumaan tässä ottelussa voittoon ja menee myös samalla lohkosta jatkoon. Otan vetosuosituksena kevyesti Aasialainen tasoitusveto, Englanti -3 kertoimella 2,00. Kolmen maalin voitolla panos siis palautetaan ja vedolla lunastetaan vähintään neljän maalin voitolla. LYÖ VETO tarjoaa mojovaa bonaria. Talletusbonus on tarjolla peräti 200€ asti. Näin 200 euron talletus tuo sinulle heti hurjat 400€ pelirahaa. Lunasta n tervetulopaketti näin:- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat esimerkiksi 200 euron talletuksella 400€ pelirahaa.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Kanada 16 parhaan joukkoon MM-kisoissa – yleisö buuasi tylsälle pelille
- Ylen asiantuntijat lyttäävät MM-kisojen ensimmäistä pudotuspeliä – ”Nyt nähtiin todella huonoa jalkapalloa”
- Robert Lewandowskista tulossa Robin Lodin joukkuekaveri
- Norsunluurannikon kohuttu MM-tähti haluaa PSG:hen
- Mohamed Salahin pelikunto on kysymysmerkki ensimmäisen MM-pudotuspelin alla
- Ghanan valmentaja kritisoi MM-kisojen laajennusta: ”Raha puhuu”
- Kap Verden MM-kapteenia tutkitaan raiskauksesta – väitetty rikos tapahtui päiviä ennen Suomi-peliä
- Etelä-Korean presidentti tulistui maan pudottua MM-kisoista: ”Olen täysin ymmälläni”
- MM-kisojen tähtipelaaja ylisti Cristiano Ronaldoa – ”Hän on roolimalli”
- Hollannin hyökkääjä sai surullisia uutisia kesken MM-kisojen
- Uruguayn maalivahdin katastrofikisoille ei ole vertaista koko MM-historiassa
- Luka Modric teki MM-historiaa
- Virallista: Ilmari Niskanen löysi uuden seuran
- Harry Kane teki historiaa – näin kävi MM-kisojen L-lohkossa
- FC Lahden päävalmentaja sai tarpeekseen – vaatii VAR:ia Veikkausliigaan
- Piskuisen maan MM-menestys tuo mukavan rahapotin suomalaisseuralle
- Näkökulma: MM-kisojen uusi formaatti loi lohkovaiheeseen epäreilun asetelman
- Uruguayn maalivahti halusi itse tulla vaihtoon jättimokansa jälkeen
- Alkulohkot paketissa – näin MM-kisojen pudotuspelit jatkuvat
- Vinícius Júniorin maali hylättiin – Brasilian jalkapalloliitto vaatii tuomarikieltoa