Keskikenttäpelaaja poistumassa Real Madridista – isäpuoli ehdottaa siirtoa paikallisvastustajaan: ”Heillä on upeat fanit”
Kuva: Getty Images
James Rodríguez poistuu Real Madridista kuluvan kauden jälkeen.
29-vuotiaan keskikenttäpelaajan sopimus seuran kanssa päättyy ensi kauden jälkeen, joten Real Madridin on myytävä James seuraavassa siirtoikkunassa saadakseen hänestä siirtokorvauksen.
James on jäänyt tällä kaudella olemattomalle vastuulle Real Madridissa. James ei ole suostunut osallistumaan Real Madridin viimeisimpiin otteluihin ja on halunnut jäädä katsomoon, koska ei kestä henkisesti otteluiden seuraamista penkiltä käsin viikosta toiseen.
Jamesin isäpuoli Juan Carlos Restrepo neuvoo kolumbialaista jättämään Real Madridin.
– Pidän paljon espanjalaisesta jalkapallosta. Jamesia on yhdistetty jo pitkään Atléticoon. Minä rakastaisin sitä vaihtoehtoa. Atléticolla on loistavat fanit ja upea stadion.
– En tiedä, mitä todellisuudessa tulee tapahtumaan. Italiassa ja Englannissakin on hienoja seuroja, Restrepo totesi Súper Combo del Deporte en Calille.
James on pelannut lokakuun alun jälkeen vain kahdessa sarjaottelussa.
LUE MYÖS:
- Ranskan liigaseura antoi potkut päävalmentajalleen – kuudesta ottelusta jäi käteen yksi pokaali
- Cristiano Ronaldon Al-Nassr kärsi rökäletappion Aasian Mestarien liigassa – nyt nettiin ilmestyi liuta videoita
- Kolumbian legenda ilmoitti – upea maajoukkueura tulee päätökseen
- ”Ukrainan Haaland” johtaa jo Hollannin liigan maalipörssiä – ikää vain 19 vuotta
- Niin katoaa mainen kunnia – Vozinha saa ryöpytystä virheistään
- Lionel Messin ex-pelikaverista Inter Miamin uusi päävalmentaja
- Entinen tähtipelaaja vaihtaa seuraa – pääsee pelaamaan lapsuuden ystävänsä kanssa
- TPS:stä tuttu Theodoros Tsirigotis löysi uuden seuran
- Jussi Nuorela nimesi kahdeksan puolustajaa avauskokoonpanoonsa – ”Meillä on selkeä hyökkääjäongelma”
- Virallista: Benjamin Källmanin valmentaja sai potkut
- Neljäs peräkkäinen voitto – Jani Honkavaaran Djurgården taistelee jopa Allsvenskanin mestaruudesta
- Lamine Yamal nimesi Ballon d’Or -suosikkinsa
- Marcus Forss on nyt uudessa seurassa – penkillä Uzbekistanissa
- Jussi Nuorela nimesi kahdeksan puolustajaa avauskokoonpanoonsa – ”Meillä on selkeä hyökkääjäongelma”
- Virallista: Benjamin Källmanin valmentaja sai potkut
- TPS:stä tuttu Theodoros Tsirigotis löysi uuden seuran
- Huuhkajista tuttu hyökkääjä löysi uuden seuran – pian vastassa Cristiano Ronaldo
- Carlo Ancelotti vahvisti: Neymarin maajoukkueura ohi
- Topi Keskinen iski ensimmäisen maalinsa Tanskan pääsarjassa
- Inter nousi jaettuun sarjakärkeen Veikkausliigassa