Pepe Reina palaa Mestarien liigaan – tarttui sittenkin Serie A -seuran sopimustarjoukseen

© Kuva: Getty Images
Mestarien liigan nostona Ajax - Pool! Lyö veto ja hyödynnä talletusbonus!

Pepe Reina on siirtymässä AC Milanista Lazioon. Espanjalaislähteiden mukaan entinen Liverpool-vahti oli jo matkalla La Ligassa pelaavan Valencian riveihin, mutta turhautui siirron hitaaseen etenemiseen.

Reina, joka täyttää myöhemmin tässä kuussa 38 vuotta, palasi hiljattain San Sirolle pelattuaan kauden 2019-20 jälkimmäisen puolikkaan lainalla Aston Villassa. Hän keräsi vyöllensä 12 valioliigaottelua ja piti niissä kaksi nollapeliä.

AS:n mukaan Reinan siirto Valenciaan oli jo sinettiä vaille valmis, ennen kuin sopimuksen hidas selvittäminen alkoi turhauttamaan konkarivahtia. Lazio tarjosi samaan aikaan Reinalle kaksivuotista sopimusta, johon hän on nyt tarttunut.

Lazio halusi hankkia luotettavan kakkosvahdin Thomas Strakoshalle seuran selviydyttyä Mestarien liigaan ensimmäistä kertaa 13 vuoteen. Lazio on Reinan kolmas Serie A -seura Milanin ja Napolin jälkeen.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.

Mestarien liigan nostona Ajax - Pool! Lyö veto ja hyödynnä talletusbonus!