Manchester City – PSG: Panoksena lohkovoitto
Kuva: Getty Images
Mestarien liiga
Manchester City – PSG
Keskiviikko 24.11. klo 22:00
UCL-kierroksen kenties kovin ottelu käydään keskiviikkona Manchester Cityn ja PSG:n välillä. Panoksena on lohkovoitto, ja molemmat joukkueet ovat vahvasti mukana myös koko turnauksen voittajaspekulaatioissa. Pariisissa PSG oli keskinäisessä ottelussa parempi, mutta lohkon muita joukkueita vastaan City on ollut kliinisempi, ja johtaa lohkoa pisteen erolla.
Cityn marraskuu on ollut hyvä – plakkariin ovat tulleet selkeät voitot Evertonista, Manchester Unitedista ja Club Bruggesta. City on todella ilkeä vastus, sillä joukkue ei anna vastustajalleen hetken rauhaa, ja Pep Guardiolan suojattien työmäärä on ottelusta toiseen huikealla tasolla. Guardiola sai loppuviikosta jobinpostia Kevin De Bruynen koronatartunnan muodossa, mutta tämäkin puute on öljytyssä koneessa korvattavissa.
Vierailta puuttuvat keskiviikkona varmasti Rafinha sekä Julian Draxler, mutta sekään ei tähtiä vilisevälle porukalle ole mikään paha homma. Valmentaja Mauricio Pocchettinoa ollaan huhuissa viemässä kovaa vauhtia Manchester Unitedin peräsimeen. PSG:n peräsimessä Pocchettino on kipuillut näkyvästi, eikä joukkue ole yhtä hyvä kuin osiensa summa. Lionel Messin startti kauteen on ollut luvalla sanoen hidas, ja alakerta tekee liikaa pummeja.
Lyö vetoa ottelusta:
City on ottelussa suurehko suosikki, mutta kertoimet on syöty. Katse siirtyy maalimääriin – ja etenkin suuriin maalimääriin. Overia voidaan paukuttaa viihdemielessä tähän otteluun, josta on odotettavissa viihdyttävä. Vetosuositus on Ottelussa yli 3.5 maalia kertoimella 2,31. LUNASTA TARJOUS tarjoaa peräti 500 prosentin bonarin. Saat 10 euron talletuksella 60 euron pelikassan. Jos ensitalletuksesi on vähintään 30 euroa, saat lisäksi 25 ilmaiskierrosta kasinolle! Lunasta in tervetulopaketti näin:- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat esimerkiksi 10 euron talletuksella 60€ pelirahaa.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Espanja teki selvää jälkeä Ranskasta ja eteni MM-finaaliin!
- Hurja eurotrilleri Kuopiossa! KuPS Mestarien liigan toiselle karsintakierrokselle
- FC Lahdelle uusi jatkosopimus
- Ghanalaisvahvistus Veikkausliigaan
- Haastattelu: Samuel Chukwudi jätti SJK:n ja siirtyi Itävaltaan – ”Onneksi tämä toteutui”
- Michael Olisen some-temppu ihmetytti faneja – takana oli koskettava tarina
- Matias Siltanen avautui vaikeasta siirtosaagasta: “Ehkä urani raskain viikko”
- Didier Deschamps: ”Espanja on ehdoton ennakkosuosikki”
- Katso video: Norjan MM-sankarit palasivat kotiin – huima vastaanotto
- Ex-Valioliiga-hyökkääjä latasi suorat sanat MM-välierästä: ”Englanti murskaa Argentiinan”
- Altti Hellemaa siirtyy Allsvenskanista Veikkausliigaan
- ”Jalokivi” pysyy Italian Serie A:ssa
- Matias Siltanen aloitti Djurgårdenin pelin poikkeuksellisesti penkiltä – näin seura kommentoi
- Peter Crouch: Tuomari teki oikean ratkaisun hylättyään Norjan maalin – ”Sinun on mentävä maahan…”
- Ranskan päävalmentaja paljasti – tämä on Kylian Mbappén pelikunto ennen MM-välierää
- Zlatan Ibrahimovićilta brutaali tuomio Englannin MM-pelaajasta: ”Yksi mies vajaalla”
- Tehot Veikkausliigassa poikivat satojentuhansien eurojen siirron – joukkueessa nyt kaksi suomalaista
- Äkkirikastunut englantilaisseura iski taas – kiinnitti kaikkien tavoitteleman supertähden
- Lähteet: Tässä on Uruguayn uusi päävalmentaja – MM-sankari ottaa ohjat
- Fifan myöntämä poikkeuslupa pääsee käyttöön viimeistä kertaa – MM-välierä kohteena