Lähde: Valioliigassa loistanut laitahyökkääjä ei ole solmimassa jatkosopimusta – mistä löytyy seuraava osoite?

Valioliigassa pelaava brasilialaislaituri Raphinha, 25, ei ole näillä näkymin tekemässä Leedsin kanssa uutta jatkosopimusta, uutisoi Goal. Raphinhan nykyistä sopimusta on jäljellä vielä kesään 2024 asti, mutta Leeds on jo tarjonnut pariin otteeseen tähtipelaajalleen jatkoa. Tähän Raphinha ei ole kuitenkaan tarttunut, ainakaan vielä.
Goalin mukaan brasilialainen odotteleekin nyt tarjouksia Euroopan huippujoukkueilta. Raphinhan ykkösvaihtoehto on jatkaa Valioliigassa, mutta poissuljettua ei ole myöskään siirtyminen johonkin toiseen Euroopan huippusarjaan. Useammankin Valioliigan kärkijoukkueen uskotaan olevan kiinnostunut brassitaiturin palveluksista.
Raphinha on iskenyt kuluvalla sesongilla kahdeksan valioliigaosumaa. Hän siirtyi Leedsiin lokakuussa 2020 Rennesistä. Laitahyökkääjä debytoi Brasilian maajoukkueessa viime vuoden lokakuussa. Yhteensä otteluita on kertynyt tähän mennessä viisi, joissa osumia on syntynyt kaksi.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Kesätoripodcast: Hulluin siirto ikinä & viikon kuumimmat kesäliikkeet
- Italopodcast: Pillit pussiin ja uuteen nousuun – Brescia palaa huipulle?
- Näkökulma: Tukkapöllyn Färsaarilla täytyy herättää HJK – kaksi ongelmaa ratkaistava
- Huuhkajien Fredrik Jensenin uusi seura selvillä
- Marko Saloranta kommentoi Helmareiden EM-pettymystä: ”Tulee sattumaan pitkään”
- Sveitsissä hehkutusta Helmareiden pudotuspelihaaveet murskanneesta noususta – ruotsalaisvalmentajan ilo pilvissä: ”Tällaiset hetket”
- Miika Nuutinen reagoi HJK:n nöyryyttävään selkäsaunaan: ”Täysi painajainen”
- Tähtihyökkääjä jättää VPS:n – siirtyy Saksaan
- Jättimäinen pettymys! Helmareiden unelma kaatui viime metreillä
- HJK:lle karmea nöyryytys – europelit vaarassa katketa lyhyeen
- Tähtihyökkääjä jättää VPS:n – siirtyy Saksaan
- Lionel Messi teki jälleen yhden ennätyksen MLS-liigassa. Meneekö tuossa itsekin jo laskuissa sekaisin?
- HJK:lle karmea nöyryytys – europelit vaarassa katketa lyhyeen
- Katso: Humanoidirobotit ottivat yhteen jalkapallon merkeissä – lopputulos oli karu
- Miika Nuutinen reagoi HJK:n nöyryyttävään selkäsaunaan: ”Täysi painajainen”
- Suurseura löylytti Ilvestä! Yhdeltä pelaajalta hurjat tehot
- Ranskalainen supertähti siirtyy Saudi-Arabiaan
- Näkökulma: Tukkapöllyn Färsaarilla täytyy herättää HJK – kaksi ongelmaa ratkaistava
- Huuhkajien Fredrik Jensenin uusi seura selvillä
- Jättimäinen pettymys! Helmareiden unelma kaatui viime metreillä