MTV Urheilu: Teemu Pukki haluaa jatkaa peliuraansa Valioliigassa – seurasiirto edessä?
Kuva: Getty Images
Norwichin maalitykki Teemu Pukki haluaa lähteä seurasta tänä kesänä, uutisoi MTV Urheilu.
MTV Urheilun tietojen mukaan Pukki, 32, haluaisi jatkaa peliuraansa Valioliigassa, jossa hän on tehnyt kahden kauden aikana yhteensä 22 maalia.
Norwich käytti Pukin sopimuksessa olleen option huhtikuussa, jonka myötä suomalaishyökkääjällä on Kanarialintujen kanssa voimassa oleva sopimus myös ensi kaudesta. Se hankaloittaa Pukin siirtymistä, koska hän ei voi vapaasti neuvotella siirrosta muiden seurojen kanssa ja hänestä pitäisi maksaa myös siirtokorvaus.
Pukin agentti Teemu Turunen myöntää MTV Urheilulle, että he käyvät tällä hetkellä neuvotteluja Norwichin kanssa mahdollisuudesta siirtyä toiseen seuraan.
– Koko ajan käydään neuvotteluja. Se on sitten eri asia, johtaako se mihinkään. Teme on kuitenkin sellainen pelaaja, niin kuin jokaisen pelaajan tulisi olla, että niin kauan kuin on sopimus, oma homma hoidetaan kunnialla, Turunen kertoo.
– Lähtökohta on se, että Teemu menee harjoituskaudelle takaisin Norwichiin, mutta tapahtuuko tässä ennen elokuun loppua jotain, niin en tiedä. Kyllä Teemulla on halu pelata mahdollisimman korkealla.

LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Donald Trump lausui pahaenteiset sanat Gianni Infantinosta: ”Jos hän on poissa…”
- Voidaanko puhua supertähdestä? – Internazionale pyytää nyt isoa kalaa
- HJK naaraamassa Serie A -maalivahdin – muuttuu saalistajasta saaliiksi
- Liitot kapinoivat Gianni Infantinoa vastaan – toimittaja vihjaa hurjasta suunnitelmasta
- Iso ero budjeteissa ei näkynyt – KuPS ja TPS tasasivat pisteet
- Käsittämätön tilanne – purkupallo aiheutti kolarin jalkapallo-ottelussa
- Romelu Lukaku näytti vihreää valoa suurseuralle – onko tässä tuleva kohde?
- Suru-uutinen: Lionel Messin isä on kuollut 68-vuotiaana
- Lehti: Gianni Infantinolla oli salasuhde – Uefa maksoi naisen ulos järjestöstä
- Katso video: Roman Eremenko täräytti yhden kauden upeimmista maaleista