35 peliminuuttia koko kaudella – Paul Pogba palaa Juventuksen kokoonpanoon: ”Näemme, missä kunnossa hän on…”
Eurooppa-liigan puolivälierät potkaistaan käyntiin torstai-iltana.
Juventus ja Sporting iskevät yhteen Torinossa.
Juventuksen päävalmentaja Massimiliano Allegri kertoi keskiviikkoisessa lehdistötilaisuudessaan ottavansa Paul Pogban mukaan Sporting-ottelun kokoonpanoonsa.
30-vuotiaan Pogban kausi on mennyt täysin penkin alle. Pogba ei pelannut syyskaudella minuuttiakaan polvivamman vuoksi. Pogban polvi operoitiin syyskuussa, eikä hän siten kyennyt osallistumaan MM-lopputurnaukseenkaan.
Pogba pelasi ensimmäiset minuuttinsa tällä kaudella 28. helmikuuta, kun Juventus voitti derbyssä Torinon. Pogba pelasi ottelussa 22 minuuttia. Pogba pelasi myös viikkoa myöhemmin 13 minuuttia AS Romalle kärsityssä tappiossa.
Sen jälkeen edessä oli jälleen tauko. Pogba nimittäin sai lihasvamman ja on ollut yli viiden viikon ajan sivussa pelikentiltä.
– Pogba on mukana kokoonpanossa. Torstaina näemme, missä kunnossa hän on ja kykeneekö hän pelaamaan. Pogba on ollut mukana harjoituksissa ja olisi tärkeää saada hänet joukkueen mukaan kauden viimeisille hetkille, Allegri totesi lehdistölle.
Pogba palasi viime kesänä Juventukseen vapaana agenttina. Pogba kuuluu joukkueen parhaiten palkattujen pelaajien joukkoon.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Mika Lehkosuo hehkuttaa Matias Siltasta: ”Se on hänen superominaisuutensa”
- Yle: Palloliitto yritti houkutella Malick Thiawia Huuhkajiin – valitsi Saksan
- Pikkuhuuhkajien hyökkääjä loukkaantui Konferenssiliigan ottelussa – jäävätkö karsintaottelut väliin?
- Haastattelu: Rony Jansson kertoo, miten Toni Koskelan korkea vaatimustaso näkyy Kalmarin arjessa – ”Jos hän näkee, että joku laiskottelee treeneissä…”
- KuPS saa merkittävän summan eurojytkystään – tässä ovat jatkomahdollisuudet
- KuPS jysäytti jättimäisen voiton!
- Ruma tappio Mestarien liigassa – potkut tuli
- IFK Mariehamnilta valmentajauutisia
- Slovan Bratislavan valmentaja kertoi mielipiteensä KuPSista
- Simo Valakari puhui tulevaisuudestaan St. Johnstonessa
- Slovan Bratislavan valmentaja kertoi mielipiteensä KuPSista
- KuPS saa merkittävän summan eurojytkystään – tässä ovat jatkomahdollisuudet
- Ruma tappio Mestarien liigassa – potkut tuli
- KuPS jysäytti jättimäisen voiton!
- HJK hankki eurokentiltä himoitun päänahan
- Haastattelu: Rony Jansson kertoo, miten Toni Koskelan korkea vaatimustaso näkyy Kalmarin arjessa – ”Jos hän näkee, että joku laiskottelee treeneissä…”
- Graham Potter jätti konkarivahdin ulos Ruotsin maajoukkueesta: ”Tämä on minun päätös”
- Kommentti: Fabrizio Romano edustaa kaikkea sitä, mikä journalismissa on pielessä
- Simo Valakari puhui tulevaisuudestaan St. Johnstonessa
- Hurja väite supersuositulta sometililtä: Bayern Münchenin ylivoiman juurisyy on Teemu Pukki