Katso! Kylian Mbappé marssi pois haastattelusta – pyöritteli silmiään toimittajan kysymykselle

Paris Saint-Germainin tähtihyökkääjä Kylian Mbappé sai tarpeekseen mediatehtävistään, kun eräs toimittaja kysyi häneltä Real Madridista.
PSG putosi tiistaina Mestarien liigan välieristä, kun se kaatui Borussia Dortmundille 0-1 ja hävisi otteluparin yhteismaalein 0-2.
Mbappén, 25, odotetaan siirtyvän tämän kauden jälkeen Real Madridiin, joka on tarkkaillut häntä jo vuosien ajan.
Ranskan maajoukkuekapteenin ja PSG:n sopimus päättyy tänä kesänä, joten hän on vapaa siirtymään ilman siirtokorvausta. Mbappélla olisi mahdollisuus jatkaa diiliään vuodella eteenpäin, mutta hän ilmoitti jo viime vuonna, ettei aio käyttää jatko-optiotaan.
Real Madrid pelaa tänään, keskiviikkona, Mestarien liigan toisesta finaalipaikasta Bayern Müncheniä vastaan. Mbappélta kysyttiin, kannattaako hän Madridia illan ottelussa, mutta ranskalaistähti vain pyöritteli silmiään ja poistui toimittajien luota.
Artikkeli jatkuu videon alla.
Ennen poistumistaan Mbappé sanoi, että hänen olisi pitänyt pystyä parempaan Dortmundia vastaan, vaikka häntä vartioitiin tarkkaan.
– Yritin auttaa joukkuettani niin hyvin kuin pystyin, mutta en tehnyt tarpeeksi. Minun pitäisi tehdä maaleja ja olla ratkaiseva, sanoi Mbappé ESPN:n mukaan.
PSG piti toisessa välierässä palloa lähes 70-prosenttisesti ja loi yli 30 maalintekoyritystä, mutta Mbappén mukaan huonolla tuurilla ei ollut mitään tekemistä tuloksen kanssa.
– En tiedä, olivatko he meitä parempia. Meidän ei tarvitse väheksyä heitä. Minun nöyrän mielipiteeni mukaan he olivat parempia kummallakin rangaistusalueella. He tulivat kerran tai kahdesti meidän boksiimme ja tekivät maalin. Me menimme usein heidän boksiinsa, emmekä koskaan onnistuneet tekemään maalia. Se on tosiasia.
– En tykkää puhua huonosta tuurista. Pallo ei osu tolppaan, kun pelaat hyvin, se menee sisään. Me hyökkääjät emme olleet tänään riittävän hyviä.
- LUE MYÖS: ”Uskomatonta!” – Mestarien liigan finaali jää Dortmund-legendan viimeiseksi peliksi seurassa
LUE MYÖS!
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Miika Koskela siirtymässä Toni Korkeakunnaksen alaisuuteen
- IF Gnistan teki peliliikkeitä siirtomarkkinoilla
- Djurgårdenin urheilujohtaja puhui Matias Siltasen tilanteesta: ”Jos se olisi hyvä vaihtoehto hänelle ja seuralle…”
- HJK putosi europeleistä – Miika Nuutinen: ”Esityksemme ei ollut missään nimessä huono”
- Virallista: Niko Hämäläinen ei jatka KuPSissa
- Richard Jensen jätti Aberdeenin – siirtyy Kreikkaan
- HJK:lle järkyttävä pettymys ja Ilvekselle kunnon selkäsauna
- Interin puolustuslinja saa kovan paluumuuttajan Hollannista
- KuPS saa tutun vieraan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Komento FC Hakassa vaihtuu: väliaikaisvalmentaja ehti olla pestissään kaksi päivää, toimitusjohtaja hyppää apuvalmentajaksi
- Interin puolustuslinja saa kovan paluumuuttajan Hollannista
- Djurgårdenin urheilujohtaja puhui Matias Siltasen tilanteesta: ”Jos se olisi hyvä vaihtoehto hänelle ja seuralle…”
- Virallista: Niko Hämäläinen ei jatka KuPSissa
- IF Gnistan teki peliliikkeitä siirtomarkkinoilla
- Näkökulma: Naisjalkapalloilun väheksyminen on inhimillistä
- Francesco Tottin poika, 19, virallisti uransa lopettamisen
- Richard Jensen jätti Aberdeenin – siirtyy Kreikkaan
- Miika Koskela siirtymässä Toni Korkeakunnaksen alaisuuteen
- KuPS saa tutun vieraan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- HJK:lle järkyttävä pettymys ja Ilvekselle kunnon selkäsauna