Edoardo Bove, 22, kiidätettiin sairaalaan – järkyttävä tilanne keskeytti Serie A -ottelun
Fiorentinan Edoardo Boven pelottava sairaskohtaus on keskeyttänyt Serie A -ottelun Internazionalea vastaan sunnuntaina. Ottelua ei tulla pelaamaan loppuun tänään.
Bove, 22, lyyhistyi yllättäen nurmelle, kun ottelua oli 16 minuuttia pelattuna ja menetti tajuntansa. Fiorentinan ja Interin järkyttyneet pelaajat ympäröivät nuoren italialaisen, kun lääkärit hoitivat häntä kentällä ambulanssia odottaessa.
Sky Sport Italia kertoo Boven hengittäneen itsenäisesti matkalla sairaalaan. Pelaaja on lähteen mukaan tajuissaan.
Serie A on vahvistanut ettei Fiorentina-Inter-ottelua tulla pelaamaan loppuun sunnuntaina. Peliä tullaan jatkamaan korvaavana ajankohtana sääntöjen mukaan keskeytysajasta.
AS Roman omistama Bove pelaa Fiorentinassa lainalla kasvattajaseurastaan. Fiorentinalla on 10,5 miljoonan euron osto-optio keskikenttäpelaajasta.
LUE MYÖS!
- HJK ja KuPS saivat ilouutisen – järkyttävän hieno maali ei riittänyt Interille
- Some nauraa ranskalaispelaajan hölmöilylle – ”Vuosikymmenen omituisin maali”
- Ratkesiko Veikkausliigan maalikuninkuus jo nyt?
- ”Viime yönä tehtiin yksi parhaista maaleista jalkapallohistoriassa”
- Lionel Messille kunniaa – uusi kasvi löydetty
- Italialaiskomeetta iski hattutempun ja teki Serie A -historiaa – vaihdossa odotti vihainen valmentaja
- Pitkä Veikkausliiga-taival on ohi – putoaja ja karsija selvillä
- Robert Ivanov MTV:lle: ”En ole lopettanut maajoukkueuraani ja haluaisin päästä sinne”
- Otso Liimatta saattaa palata pelikentille sunnuntaina
- Islamofobiset laulut kävivät kalliiksi – tästä napsahti sakko
- Suurseura joutui hämmentävän rituaalin kohteeksi – natsihuudot johtivat pidätyksiin
- ”Järkyttävä esitys jälleen” – fanien mitta täyttymässä Huuhkajat-peluriin
- MTV: Jarkko Wissin aika SJK:ssa ohi – uusi luotsi selvillä
- Trabzonspor-luotsi kehui KuPSia: ”Taistelivat hyvin”
- Veteraanihyökkääjä saavutti kovan rajapyykin
- BBC: Euroopan futispomot haluavat Arsène Wengerin Fifan johtoon: ”Kyse ei ole rahasta, statuksesta tai egosta”
- KuPS kolmen ottelun tappioputkessa – Miika Nuutinen: ”Jalkapallo laittaa välillä eteen kiperiä tilanteita”
- Vieraskannattajat aiheuttivat ongelmia KuPSin pelissä
- Näin Fabinho kommentoi KuPS-ottelua – puheeksi nousi myös Man City
- Natsikohu: Real Madrid ja La Liga -pomo napit vastakkain

