Maajoukkuehyökkääjä sairaalaan sydänoireiden takia
Al-Hilalin serbialaishyökkääjä Aleksandar Mitrovic on joutunut sairaalaan sydämen rytmihäiriöiden vuoksi, asiasta uutisoi muun muassa Goal verkkosivuillaan.
Saudiarabialaislähteiden mukaan 30-vuotias Mitrovic vietiin sunnuntaiaamuna Riadissa sijaitsevaan sairaalaan, jossa lääkärien kerrotaan havainneen hänen kärsivän sydämen rytmihäiriöistä fyysisen rasituksen seurauksena.
Serbialainen on määrätty Goalin mukaan täyteen lepoon. Vielä ole tietoa, milloin hän voi palata pelikentille.
Mitrovic, joka on kärsinyt viime kuukausina takareisivammasta, palasi hiljattain pelikuntoon ja ehti tehdä maalin Al-Hilalin 2–0-voitossa Al-Feihaa vastaan perjantaina.
Seura ei ole vielä julkaissut virallista tiedotetta hyökkääjän tilanteesta, mutta lisätietoja odotetaan lähiaikoina.
Mitrovic on edustanut urallaan Englannin Valioliigassa Fulhamia ja Newcastlea. Serbian maajoukkueessa hän on pelannut 98 tehden niissä 59 maalia.
LUE MYÖS:
- FC Hakan kotikentän päätykatsomo tuhoutui tulipalossa
- Joel Pohjanpalolla kahden maalin ilta, taas
- Jaro täräytti entisen maajoukkuepelaajan hankinnan
- Cristiano Ronaldo soitti yllättäen Donald Trumpille
- Jäikö Cristiano Ronaldo kiinni valheesta?
- Sergio Ramos jatkaa uraansa
- Liverpoolissa kuohuu! Mohamed Salah vuodattaa: ”Minut on heitetty bussin alle”
- Lionel Messi ja Inter Miami voittivat mestaruuden
- 20-vuotias laitapakki AC Milanin haaviin – ”Kolumbialle yksi viime vuosien merkittävimmistä siirroista”
- Entinen Al-Nassr-pomo kertoo, millä tavoin Cristiano Ronaldo hankittiin