Bayern Münchenin tähti loukkaantui – ei pääse MM-kisoihin
Bayern Münchenin saksalaishyökkääjä Serge Gnabry kertoo sosiaalisessa mediassa, että hän joutuu olemaan loppukauden sivussa loukkaantumisen takia.
Gnabry on ollut Saksan maajoukkueen luottomiehiä, mutta 30-vuotias pelaaja ei nyt pääse kesän MM-kisoihin vamman vuoksi.
Näin ollen hyökkääjä on sivussa myös Bayernin Mestarien liigan välieristä sekä mahdollisesta finaalista. Gnabry kärsii reiden lähentäjälihaksen vammasta.
– Nämä viime päivät ovat olleet henkisesti vaikeita. Bayernin kaudessa on vielä paljon pelattavaa, vaikka Bundesliigan mestaruus jo varmistuikin.
– Mitä MM-kisoihin tulee, joudun valitettavasti kannustamaan poikia kotisohvilta muun Saksan tavoin. Nyt on aika keskittyä toipumiseen, Gnabry kirjoitti.
Gnabry on ollut Saksan maajoukkueessa Julian Nagelsmannille tärkeä pelaaja, sillä hän oli avauskokoonpanossa kaikissa MM-karsintaotteluissa sekä maaliskuun ystävyysotteluissa.
Voit katsoa Gnabryn Instagram-päivityksen tästä linkistä.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Voi ei! Lamine Yamal loukkaantui pahasti
- Kriisi-Chelsea potkaisi taas päävalmentajan pihalle – näin seura perusteli sokkiratkaisua
- Haastattelu: TPS:n Albijon Muzaci, 29, pelaa elämänsä parasta jalkapalloa – ”Ei kannata luovuttaa, vaan luottaa itseensä”
- Bayern Münchenin tähti loukkaantui – ei pääse MM-kisoihin
- Katso: Otso Liimatta iski maalin Hammarbyn verkkoon
- Veikkausliigan kärkiottelusta tuli viiden maalin trilleri
- Kuopiossa viime kauden pelannut Agon Sadiku lähtee Emmenistä
- Fanit ryntäsivät kentälle – ranskalaisseuran lähes 30 vuoden odotus ohi
- Simo Valakari teki kovan tempun – fanit huusivat valmentajan nimeä: ”Sain kylmiä väreitä”
- Suosittu sometili julkaisi vähäpukeisen kuvan naispelaajasta ja meni monen mielestä liian pitkälle
- Simo Valakari teki kovan tempun – fanit huusivat valmentajan nimeä: ”Sain kylmiä väreitä”
- Fanit ryntäsivät kentälle – ranskalaisseuran lähes 30 vuoden odotus ohi
- Veikkausliigan kärkiottelusta tuli viiden maalin trilleri
- Onko aika kypsä Cristiano Ronaldon pojan ammattilaisdebyytille? Tätä pohditaan nyt Al-Nassrissa
- Kuopiossa viime kauden pelannut Agon Sadiku lähtee Emmenistä
- PSG panee lisää kapuloita Liverpoolin rattaisiin
- Katso ilmaiseksi: Cristiano Ronaldo ottaa mittaa suomalaispuolustajasta – jahtaa ensimmäistä pokaaliaan Saudi-Arabiassa
- Paikallispommi – HIFK ja Jokerit kohtaavat toisensa Suomen Cupissa
- Suosittu sometili julkaisi vähäpukeisen kuvan naispelaajasta ja meni monen mielestä liian pitkälle
- Haastattelu: Miska Ylitolva sopeutui kovempaan kilpailutilanteeseen HJK:ssa