Entiseltä Chelsea-luotsilta kova väite: ”Prinssi William kysyi minua Aston Villan manageriksi”

Nykyään Ghanan päävalmentajana toimiva Avram Grant paljastaa, että itse prinssi William olisi yrittänyt houkutella häntä Aston Villan manageriksi.
Aston Villan manageri Paul Lambert sai hiljattain kenkää Aston Villasta ja Grantin mukaan häntä kosittiin myös tehtävään.
– Aston Villa on hieno seura, heillä on hienot fanit ja on kunnia, että nimeni nostettiin esiin, mutta haluan jatkaa Ghanan kanssa seuraavat kaksi vuotta jolloin sopimukseni loppuu. Pidän Ghanan valmentamisesta hyvin paljon, Grant toteaa Sky Sportsin haastattelussa.
Grantin mukaan hanta yritettiin suostutella Aston Villan peräsimeen hyvin korkealta taholta.
– Tapasin prinssi Williamin ja hän kysyi miksen tule Aston Villaan. Vastasin, että kun hän on puheenjohtaja, niin silloin tulen. Niin kauan kuin nimeni mainitaan, tunnen siitä mielihyvää, muttei sen enempää. Haluan jatkaa Ghanan kanssa, Grant vakuuttaa.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Puoli vuotta riitti: Cristiano Ronaldon aisapariksi isolla rahalla hankittu vahvistus siirtyy pois
- Kommentti: Jalkapallomaailman järjestys horjui viime yönä, eikä ketään kiinnostanut – vielä
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa
- Kasper Paanaselta huima maali – SJK löylytti IFK Mariehamnia
- Miika Nuutisen HJK:lle avaustappio tylyin numeroin – ”Kaikkea muuta kuin mitä haettiin”
- Italopodcast: Parman tuore luotsi on koko siirtokesän mielenkiintoisimpia valmentajahankintoja
- Virallista: Cristiano Ronaldo ja Al Nassr jatkosopimukseen
- Malick Thiaw vaihtamassa seuraa Italiassa