Jenkkifanit ihmeissään Andrea Pirlon taituruudesta – ”En ole koskaan nähnyt vastaavaa”

© Kuva: Getty Images

Andrea Pirlo ei ole vielä pelannut peliäkään uuden seuransa New York Cityn paidassa mutta on jo ehtinyt vakuuttaa seuran fanit harjoituskentällä.

Harjoituksista kuvatussa videossa näkyy, kuinka Pirlo ottaa pallon oikealla jalallaan koukkuun ja siirtää sen näppärästi odottamattomaan suuntaan. Videolla kuuluu fanien keskustelua Pirlon taidonnäytteen jälkeen.

– Tapahtuiko tuo oikeasti? Näitkö tuon kaverin tekevän tuon?

– En ole koskaan nähnyt vastaavaa.

– Hei, tekikö hän tuon tarkoituksella?

Seuran faneilla on edessään iso kasaa lisää yllätyksiä ja elämyksiä, jos ”tuon kaverin” pikkukikka treeneissä teki jo noin suuren vaikutuksen. Pikkuvammasta toipuva italialaislegenda saattaa debytoida jo sunnuntaina kotiottelussa Orlando Cityä vastaan.

Video Pirlon kikasta on nähtävissä täältä.

KUPSILLA KUUMAT PAIKAT KOTONA – MARKKINA ON SEKAISIN KUIN SEINÄKELLO!