Jättisiirto viritteillä – Manchester City rikkoo 100 miljoonan euron rajan tähtipelaajasta?
Kuva: Getty Images
Ensi kaudella Pep Guardiolan alaisuuteen siirtyvä Manchester City aikoo laittaa haisemaan ja hankkia Paul Pogban Juventuksesta, väittää The Mirror.
Pogban perässä on ollut pitkin vuotta lukuisat Euroopan suurseuroista, mutta Juventuksen tähdelleen asettama valtava hinta on hätyyttänyt seurat yksi kerrallaan pois pelaajan kannoilta.
Nyt Manchester City aikoo Mirrorin mukaan kuitenkin pulittaa Juventukselle sen vaatiman hinnan, yli 100 miljoonaa euroa. Seurassa aloittava Pep Guardiola on lehden mukaan vakuuttunut Pogban sopivuudesta Manchesterin keskikentälle.
23-vuotiaalla ranskalaispelaajalla on yhä kolme vuotta nykyistä sopimusta jäljellä Italian mestaruuden jo viidettä kertaa peräkkäin varmistaneen Juventuksen kanssa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Rennesin manageri syyttää Arsenalin lainapelaajaa Ethan Nwaneria ”hyökkäyksestä” Glen Kamaraa vastaan
- Fabrizio Romano: Kolumbialaistähti James Rodríguez siirtyy MLS:ään
- Eveliina Summanen saavutti hienon rajapyykin Tottenhamissa – ”Tämä merkitsee paljon”
- Ilveksen tuplauutinen: testipelaaja ulos ja puolustajalupaus lainalle
- Italialaisseurat olivat Martin Kirilovin perässä – HJK voitti kisan: ”Halusin päästä pelaamaan miesten pelejä”
- HJK:n UEFA Youth Leaguen neljännesvälierävastustaja selvillä
- Haastattelu: Ayo Obileye kertoi miksi palasi Veikkausliigaan
- Real Madridille paha isku Mestarien liigassa – tähtipelaaja sivuun molemmista Benfica-peleistä
- Virallista: Lassi Lappalainen palaa Veikkausliigaan
- Katso: Oliver Antman iski Rangers-uransa avausmaalin