© Kuva: Getty Images

Jose Mourinho etsii syyllisiä alkukauden ongelmiin – määräsi ManU:uun sisäisen tutkinnan

Manchester Unitedin alkukausi on sujunut heikosti ja seura on kärsinyt monista loukkaantumisista. Tämän tuloksena Jose Mourinho määräsi tutkinnan seuran lääkäriosastolle.

Mourinho haluaa selvittää seuran lääkärien toimintatavat. Hän toivoo löytävänsä selityksen lukuisille alkukauden loukkaantumisille.

Viimeisin sairastuvalle joutunut pelaaja on Borussia Dortmundista ManU:uun siirtynyt tulokas Henrikh Mkhitaryan.

Tällä kaudella loukkaantuneina ovat olleet Luke Shaw, Chris Smalling, Antonio Valencia, Wayne Rooney, Anthony Martial sekä Phil Jones. Shaw’n ja Smallingin pelikunto ehti jo aiheuttaa kovan riidan Mourinhon ja pelaajien välille.

Mourinho puuttui myös Chelseassa ollessaan joukkueensa lääkärien toimintaan. Tästä oli tuloksena seuran fanien keskuudessa huippusuositun lääkärin Eva Carneiron potkut sekä oikeusjuttu Mourinholle ja Chelsealle.

» Katso Valioliigan ottelut, taulukko ja uutiset erikoissivultamme!