Simon Skrabb pääsi tänään vihdoin maalin makuun, kun IFK Nörrköping pelasi kotonaan 2-2-tasapelin GIF Sundsvallia vastaan. Suomen maajoukkuemies pääsi viimeistelemään joukkueensa tasoituksen kymmenen minuuttia ennen varsinaisen peliajan päättymistä. Skrabbin ensimmäinen osuma Ruotsin pääsarjassa oli komea kuti rangaistusalueen takaa vasempaan ylänurkkaan. Keskikenttäpelaaja sai ottelussa myös varoituksen ja hänet vaihdettiin pois ennen lisäaikaa.

Huuhkajat

@Huuhkajat
Simon Skrabb teki maalin, sai varoituksen ja vaihdettiin kentältä 90 minuutilla, kun Norrköping pelasi Sundsvallin kanssa 2-2. #Huuhkajat
22-vuotias Skrabb on tällä kaudella avannut yhdeksässä ottelussa Ruotsin pääsarjassa. Suomalainen pelaa ensimmäistä kauttaan liigassa.

LUE MYÖS: