Vihje: Manchester City saa tehdä maaleja, mutta ei turhan montaa

Manchester City – Newcastle
Lauantai
Klo 19.30
Pystyykö Newcastle katkaisemaan Manchester Cityn kymmenen peräkkäisen kotivoiton sarjan? Kertoimien valossa vierailijoiden saumat ovat ohuet.
SuomiFutis-sivuston lukijoille on tarjolla ylimääräistä herkkua tämänkin ottelun tiimoilta. Jos avaat pelitilin Mr.Greenille ja panostat otteluun 25€ vedon, lunastat samalla itsellesi 2 x 25€ ilmaisvetoa tuleviin koitoksiin.
Lisätietoa tarjouksesta löydät alta.
City voittaa taas kotona? Lunasta 2×25€ ilmaisvetoa
1. Siirry Mr.Greenin sivuille TÄSTÄ.
2. Avaa ilmainen pelitili
3. Tee ensimmäinen talletus ja laita vetosi sisään
4. Asetettujen vetojen kerrointen tulee olla vähintään 1.80. Ensimmäinen ilmaisveto hyvitetään ensitalletuksella tehtyjen vetojen ratkettua ja toinen 7 päivän kuluttua tästä.
Cityn kausi on ollut tähän mennessä nappisuoritus. Ainoa tappiotahra tilastoihin tuli viime viikonlopulta, kun Liverpool voitti Cityn Anfieldilla 4-3-lukemin. Tästä tappioista huolimatta Cityn etumatka Valioliigan kärjessä on peräti 12 pisteen suuruinen.
Newcastle on löytänyt paremman vireen viime aikoina. Etihahdilla joukkue lähtee kolme tappiotonta peliä allaan, edellinen tappio tuli juurikin Cityä vastaan jouluna.
Loukkaantumistilanne kiusaa hiukan molempia joukkueita. Gabriel Jesus, Phil Foden, Vincent Kompany ja Benjamin Mendy ovat kovia poissaoloja, mutta City saa silti huippukovan rykelmän kentälle laajan materiaalinsa ansiosta.
Newcastlen manageri Rafa Benitez joutuu tarkkailemaan Jesús Gámezin, Florian Lejeunen, Chancel Mbemba´n ja Dwight Gaylen toipumista.
Arvio
Manchester City on ottelussa jättisuosikki, ja Newcastlen yllätysmahdollisuudet ovat todennäköisyyksien valossa todella pienet. Cityn poissaolot ja Newcastlen lähestymistavan otteluun huomioiden parhaimmat tarjoukset löytyvät under-kohteista. Toivotaan, että Cityn maalitehtailu ei ole turhan tehokasta lauantai-iltana.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Oliver Antmanin valmentaja sai pestin Saksan Bundesliigasta
- Espanjalle suuri takaisku – avainpelaajan EM-kisat päättyivät jo avausottelussa
- Michal Probierz erosi Puolan maajoukkueen peräsimestä
- Haastattelu: Mitä kuuluu, João Klauss?
- Huuhkajien ottelussa sairauskohtauksen saanut katsoja menehtyi
- Draamaa Suomen Cupissa! FF Jaron ja VPS:n välinen derby ratkesi pilkuilla
- Pikkuhuuhkajien Juho Talvitie sai siirron Hollantiin
- Seurajoukkueiden MM-kisat 2025
- Tuleva MM-kisaisäntä historiallisen karmeassa vireessä – Sveitsi tarjosi ruman kylvetyksen
- Näkökulma: Palloliitolla vakava mietinnän paikka – miksi Huuhkajat ei enää kiinnosta kansaa?
- Joel Pohjanpalo paljasti mikä onnenkantamoinen rankkarissa kävi: ”Juuri kun olin potkaisemassa”
- Näkökulma: Palloliitolla vakava mietinnän paikka – miksi Huuhkajat ei enää kiinnosta kansaa?
- Pikkuhuuhkajien Juho Talvitie sai siirron Hollantiin
- Draamaa Suomen Cupissa! FF Jaron ja VPS:n välinen derby ratkesi pilkuilla
- Huuhkajien ottelussa sairauskohtauksen saanut katsoja menehtyi
- Tuleva MM-kisaisäntä historiallisen karmeassa vireessä – Sveitsi tarjosi ruman kylvetyksen
- Huuhkajien Jere Uronen pettyi rooliinsa Ruotsissa: ”En pelannut niin huonosti”
- Puolan lehdistötilaisuus meni aggressiiviseksi: ”Oletko pettänyt kansan?”
- Haastattelu: Mitä kuuluu, João Klauss?
- Tähtipelaaja jättää Bayern Münchenin – neuvotteluissa suurseuran kanssa