Euroopan suurseurat kamppailevat Bundesliiga-lupauksesta – sopimus päättymässä kesällä

Schalke joutuu tekemään kaikkensa pitääkseen seuran kultakimpaleen, 22-vuotiaan keskikenttäpelaajan Max Meyerin Gelsenkirchenissä.
Saksalaislehti Bild kertoo, että nyt myös Arsenal on iskenyt silmänsä Meyeriin, jonka sopimus Schalken kanssa on päättymässä kuluvan kauden jälkeen. Hän on ollut yhdistettynä myös Bayern Müncheniin ja Liverpooliin.
Aiemmin tällä kaudella Saksassa liikkui huhuja, joiden mukaan Meyer olisi jo päässyt sopimuksesta yhteisymmärrykseen Bayernin kanssa, mutta Schalke kiisti väitteet.
Schalke haluaisi luonnollisesti myös itse tarjota Meyerille uuden sopimuksen, jotta hän ei siirtyisi kesällä muualle ilmaiseksi.
Meyer on esiintynyt tällä kaudella Bundesliigassa 19 ottelussa, mutta maalitili hänellä on yhä avaamatta.
Hän siirtyi Schalken organisaatioon vuonna 2009 Duisburgista, minkä jälkeen hän on edustanut Saksan maajoukkuetta jokaisessa ikäluokassa.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Puolan kapteeni joutui jättämään harjoitukset kesken Helsingin olympiastadionilla
- Doni Arifi nousi Pikkuhuuhkajien EM-ryhmään varalta – usko kantoi epävarmassa tilanteessa: ”Jumalan suunnitelma”
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Ville Tikkanen arvioi Teemu Pukin ja Alex Ringin merkitystä HJK:lle – tämän muutoksen Miika Nuutinen toi päävalmentajana
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Kommentti: Huomenna on ottelu, jota ei pitäisi pelata ollenkaan
- Hollantilainen toimittaja Ronald Koemanille: yhdelle Huuhkajien pelaajalle saatava Hollannin passi
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Hitti vai huti? AS Roma vaihtoi logoaan – soutaa valtavirtaa vastaan
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Toni Koskela moitti Suomen puolustajia Ylellä: ”Mun mielestä ihan käsittämätöntä”
- Lukas Hradecky täräytti asemastaan Bayer Leverkusenissa: ”Jos tulee ainutlaatuinen tarjous…”
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia