Pelaaja-agentti vastasi Bayern-pomon väitteisiin: ”Mitä hän ajattelee”
Kuva: Getty Images
Espanjalaispuolustaja Juan Bernatin agentti kiistää Bayern Münchenin seurapresidentin Uli Hoeneßin väitteen, jonka mukaan pelaaja päätettiin myydä huonon peliesityksen jälkeen.
Hoeneß sanoi perjantaina lehdistötilaisuudessa, että Bernat, 25, oli viime kaudella yksin vastuussa siitä, että Bayern lähes putosi Mestarien liigasta Sevillaa vastaan. Espanjalaispakin virheestä seurasi Sevillan maali, ja hänet otettiin tauolla vaihtoon. Hoeneßin mukaan seura päätti tuolloin, että Bernatista luovutaan, ja puolustaja siirtyikin kesällä Paris Saint-Germainiin.
Bernatin edustaja Vicente Fores pitää Hoeneßin kertomusta kummallisena. Fores kertoi Goalille, että Bayern olisi halunnut Bernatille jatkosopimuksen.
– Hoeneßin väitteet ovat todella surkeita. Juan Bernatilla oli neljänä vuotenaan Bayernissa aina hyvä olla, ja hän sai paljon ystäviä seurasta.
– Hän (Bernat) voi puhua Bayernista vain kiitollisesti, mutta haluaisin kysyä herra Hoeneßilta, mitä hän ajattelee, kun hän antaa tällaisia lausuntoja.
– Pari kuukautta sitten hän (Hoeneß) oli se, joka halusi jatkaa pelaajan sopimusta viidellä vuodella.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Haastattelu: Anssi Suhonen urakoi täydet minuutit Saksaa vastaan – esitti yhden toiveen Unkari-peliin: ”Tuli sellainen fiilis”
- Haastattelu: Debyyttiään odottava Juho Kilo sai ensimmäiset minuuttinsa Huuhkajissa: ”En ota paineita tuosta”
- Tässä ovat Mestarien liigan kauden topit ja flopit – PSG on ykkönen
- Yllätyskäänne: Dario Naamo ulkona kesän MM-kisoista
- Huuhkajat haki nopeaa revanssia Saksasta – näin kävi uusintaottelussa
- KuPS purki pelaajansa sopimuksen – epäillään kolmesta raiskauksesta
- Huuhkajilta hurjaa puhetta Saksasta Ylellä: ”Mestaruustason joukkue”
- Kylmää kyytiä: Saksa murskasi Huuhkajat
- Tässä on Suomen avauskokoonpano Saksaa vastaan
- Marko Koivuranta on kuollut 48-vuotiaana
- Neymar loukkaantui – päätös MM-kisoista tehty
- Huuhkajat ja Saksa pelaavat vastakkain myös huomenna
- Kova päätös: Luis Suárez ulkona MM-kisoista
- Kylmää kyytiä: Saksa murskasi Huuhkajat
- KuPS-pelaajan vangitsemisesta lisätietoja
- Marko Koivuranta on kuollut 48-vuotiaana
- Jättiyllätys Italiassa: AC Milanin portugalilaistähti haluaa vaihtaa maisemaa
- Yllätyskäänne: Dario Naamo ulkona kesän MM-kisoista
- Huuhkajat haki nopeaa revanssia Saksasta – näin kävi uusintaottelussa
- KuPS purki pelaajansa sopimuksen – epäillään kolmesta raiskauksesta