La Liga: Pelissä väärä suosikki – Levantesta hyvää valueta

La Liga
Levante – Athletic Club Bilbao
Maanantai 22.00
Levanten tulisi olla selvä suosikki
Vedonvälittäjät jaksavat yllättää. Athletic Bilbao ei ole esittänyt sellaisia otteita, että sen kuuluisi olla vieraspelissä suosikki Levantea vastaan. Bilbao matkustaa valencialaisseuran vieraaksi takanaan kuusi voitotonta ottelua.
Toki sille täytyy nostaa hattua pisteestä Barcelonan vieraana. Kyseinen peli oli kuitenkin hyvin erityylinen – nyt joukkue joutuu hyökkäämäänkin. Tämä sopii Levantelle, jonka mielestämme kuuluisi olla selvä suosikki heikkoa vierailijaa vastaan.
Levantella ratkaisupelaajat mukana
Jose Luis Morales missasi tulokseen 2-2 päättyneen Huesca-matsin. Mies on pelannut väliin laidallakin, mutta ehkä parhaiten kuitenkin onnistunut juuri kärjessä keskellä pelatessaan. Kyseisissä ylimpänä hyökkääjänä pelaamissaan kolmessa ottelussa Morales on tehnyt kolme maalia.
Myös Sampdoriasta toissakauden päätteeksi siirtynyt Jose Campana oli viimeksi sivussa. Miehen ura on Levantessa ollut kovassa nosteessa. Keskikentällä operoiva Campana kuuluu Levanten tärkeimpiin pelaajiin ja häntä tarvitaan, kun Bilbao saapuu kylään.
Levanten oma saldo vain 25 000 henkeä vetävällä Ciutat De Valencia-stadionilla on paljon parempi. Kausi alkoi vaisusti kärsien Sevillaa vastaan todella ruman 2-6-tappion syyskuun lopussa. Tuon ottelun jälkeen Levante on kuitenkin nostanut tasoaan.
Viimeiseen seitsemään otteluun mahtuu vain yksi tappio – voittoja on tullut jo neljä. Edellisen kotimatsinsa joukkue tosin epäonnekseen lopulta hävisi, vaikka Cheman nopean johtomaalin myötä tilanne oli hallussa pitkään toiselle jaksolle saakka.
Pelattavaa joka bookkerilta
Ei ole oikeastaan merkitystä minkä vedonvälittäjän asiakkaana olet. Kaikki ovat yksimielisesti tarjoamassa Levanten kotivoitosta 2,70-2,80. Oma kerroinrajamme ykköselle on 2,55, joten pelaamaan päästään joka firmalle.
Otamme esimerkkivihjeeksi in tarjoaman 2,75. tarjoaa uusille asiakkailleen 100 euron riskittömän vedon. Pääsemme siis ”freerollaamaan” 175 euron voittoa ilman tappion pelkoa. Panos palautetaan aina sataan euroon saakka, vaikka veto ei osuisi.
Nappaa 100€ riskitön veto näin ja tienaa:
1. Siirry ille TÄSTÄ.
2. Avaa pelitili ja tee talletus.
3. Lyö veto otteluun Levante – Athletic Bilbao ja kohteeseen Levante voittaa. Jos Levante voittaa ottelun, saat 275€ riskittömän 100€ vedon avulla. Jos Levante häviää ottelun, saat panoksen takaisin 100€ asti. Voit lyödä myös pienemmän riskittömän vedon (min. 10€).
Lisätietoa:
Riskitön veto tarkoittaa sitä, että saat panoksesi takaisin, jos vetosi häviää. Voit lyödä minkä tahansa suuruisen vedon 10-100€ väliltä. Palautettu panos maksetaan bonusrahana 100€ asti. Lyö vetoa 4x bonuksesi verran ennen rahan nostoa yli 1,4 kertoimella.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Italopodcast: Italialaiset eivät enää osaa puolustaa?
- Ville Kosken valmentaja vaihtuu
- José Mourinho löytämässä uuden työnantajan
- Virallista: Optio käytetty – avainpelaaja jatkaa FC Interissä
- Käsittämätön ilta Mestarien liigassa!
- Haastattelu: Lukas Hradecky sopeutui nopeasti uuteen ympäristöön – kertoi mielipiteensä Huuhkajien otteista: ”Paljon tuli kritiikkiä, mutta…”
- Éric Abidalista levisi karmeita väitteitä – kumosi huhut
- Brittifutispodcast: Onko Pep Guardiola keksinyt Kevin De Bruynelle korvaajan?
- Axel Kouamen AIK-debyytti meni penkin alle: ”Todennäköisesti harjoittelemme vähän kovempaa…”
- Joel Pohjanpalo iski kaksi maalia – Palermo-luotsi Filippo Inzaghi: ”Ei pidä ylireagoida, mutta…”
- Virallista: Optio käytetty – avainpelaaja jatkaa FC Interissä
- Ville Kosken valmentaja vaihtuu
- José Mourinho löytämässä uuden työnantajan
- Brittifutispodcast: Onko Pep Guardiola keksinyt Kevin De Bruynelle korvaajan?
- Käsittämätön ilta Mestarien liigassa!
- Éric Abidalista levisi karmeita väitteitä – kumosi huhut
- Italopodcast: Italialaiset eivät enää osaa puolustaa?
- Joel Pohjanpalo iski kaksi maalia – Palermo-luotsi Filippo Inzaghi: ”Ei pidä ylireagoida, mutta…”
- Haastattelu: Lukas Hradecky sopeutui nopeasti uuteen ympäristöön – kertoi mielipiteensä Huuhkajien otteista: ”Paljon tuli kritiikkiä, mutta…”
- Huuhkajien Adam Ståhl iski kaksi maalia derbyssä – teki suuren palveluksen entiselle seuralleen: ”Uskon heidän voittavan mestaruuden”